Hracie automaty a 10 najväčších mýtov: Čo je pravda a čo mýtus?

Hracie automaty a 10 najväčších mýtov: Čo je pravda a čo mýtus?

Hazardné hry a špeciálne hracie automaty sprevádza mnoho mýtov. Toto je 10 najčastejších mýtov a pozrieme sa na to, čo je pravda a čo je len mýtus.

Hracie automaty a 10 najbežnejších mýtov

Hracie automaty majú studené a horúce série

Mýtus: Výsledky hracích automatov sú vždy náhodné, môže za to generátor náhodných čísel. Vďaka tomu je každé točenie jedinečné a náhodné.

Sloty, ktoré práve vyplatili jackpot, dlho nevyplatia ďalší

Mýtus: Výhry jackpotov sú úplne náhodné. Šance na výhru nesúvisia s predchádzajúcimi zatočeniami. Napríklad automat môže vyplácať jackpoty za sebou, ak má hráč šťastie.

Automaty vyplácajú v určitých cykloch

Mýtus: Sloty vyplácajú náhodne, môže sa stať, že vplyvom náhody vyplatia výhry v určitých cykloch. Ale nie je to pravidlom. Cyklický výplatný vzorec neexistuje.

Online sloty nie sú také férové ako sloty v kamenných herniach

Mýtus: Online sloty aj kamenné sloty používajú generátor náhodných čísel a preto sú výsledky stále náhodné. Férové sú preto oba. O tom, koľko a kedy vyhráte, rozhoduje RTP (priemerná návratnosť stávok).

Hracie automaty platia viac počas kľudnejších období dňa

Mýtus: Šanca na výhru je počas každej dennej doby rovnaká.

Kasína favorizujú VIP hráčov a hráčov s vysokými stávkami pri výhrach progresívnych jackpotov

Mýtus: Kasína to nemôžu robiť. Bolo by nelegálne vyberať si kto, čo a kedy vyhrá. Progresívny jackpot môže vyhrať každý hráč, bez ohľadu na status či výšky stávok.

Využívanie automatických točení sa oplatí viac ako manuálne točenia

Mýtus: Spôsob točenia nemá žiadny vplyv na výplatnú sadzbu slotov. Automatické točenia majú pomôcť hráčom uľahčiť hru a zrýchliť hranie.

Všetky sloty vyplácajú rovnako

Mýtus: Každý hrací automat má svoje RTP. To znamená priemernú návratnosť stávok. Ak je RTP na hodnote 95 % znamená to, že v priemere z každých stavených 100 eur hráčom rozdelí na výhrach 95 eur.

Veľké výhry prinášajú len maximálne stávky

Mýtus aj pravda: Maximálne stávky prinášajú veľké výhry, ale nie je to jediné kritérium. Tento mýtus o slotoch nie je úplne nepravdivý, ale nie je to ani celkom skutočnosť. Je však pravda, že existuje niečo ako použitie maximálnej stávky, ktorá odomkne nové ceny a symboly. To vám môže poskytnúť viac príležitostí na výhru, ale žiadnym spôsobom to neovplyvní RTP automatu.

Stávkové vzory hráčov ovplyvňujú výhry

Mýtus: Stávkový vzor nemá žiadny vplyv na výplaty. Žiadna metóda stávkovania nemôže manipulovať s tým, ako hrací automat vypláca. Hráči si vyberajú rôzne stávky podľa stratégie, ktorú preferujú. To však žiadnym spôsobom neovplyvní spôsob, akým bude automat vyplácať.