Hazardné hry s vysokými stávkami: Plusy a mínusy

Hazardné hry s vysokými stávkami: Plusy a mínusy

Analyzujeme hazardné hry s vysokými stávkami a hodnotíme ich výhody a nevýhody z pohľadu hráčov.

Čo to vlastne vysoké stávky znamenajú? Pre niektorých hráčov je aj 20 € stávka vysoká, pre iných možno 100 €. Štandardne ale hovoríme o hazardných hrách s vysokými stávkami, keď ide o vklad minimálne vo výške 50 €. Niektoré luxusnejšie kasína majú stoly so štandardne vyššími stávkovými limitmi, ale online kasína uspokoja všetky typy hráčov.

4 výhody hazardných hier s vysokými stávkami

Masívne potenciálne výhry

Najväčší dôvod, pre ktorý hazardní hráči vyhľadávajú hazardné hry s vysokými stávkami. Nemusíte byť matematický génius, aby ste zistili, že práve tieto hry ponúkajú najvyššie výplaty. Aby ste však maximalizovali svoj potenciál zisku, mali by ste hrať hry, ktoré majú najvyššiu šancu vyhrať v každom kole. Napríklad blackjack, kocky alebo baccarat.

Vzrušenie z hry

Vzrušenie z prenasledovania obrovských výhier patrí medzi hlavné výhody hazardných hier s vysokými stávkami. Niektorí hráči tvrdia, že nejde o výhru samotnú, ale o zážitky a pocity, ktoré pri hraní zažívajú. Nával dopamínu pri hrách s vysokými stávkami je enormný.

Sociálny status

Neverili by ste, ako dobre padne vychvaľovanie po pár pivách, že ste hrali hazardné hry s vysokými stávkami. Alebo priamo v kasíne budú na vás ostatní pozerať úplne inak, keď budete sedieť za stolom s vysokými stávkami. Dokonca aj čašníci nosia drinky k týmto stolom častejšie.

Prístup k VIP výhodám

Ak často hrávate hry s vysokými stávkami, zostáva len otázkou času, kedy získate prístup k VIP výhodám. Bez ohľadu na to, či hráte v kamennom alebo online kasíne. Získate nárok na častejšie bonusy ako bežný hráč, propagačné akcie, personalizované bonusy, prípadne cashbacky.

Hazardné hry s vysokými stávkami prinášajú aj nevýhody

Masívne potenciálne straty

Každá minca má dve strany a tak isto je to aj v prípade hier s vysokými stávkami. Keďže sa hrá o veľké peniaze, rýchlo môžete zaznamenať veľké finančné straty. Stávka 1 € počas dvadsiatich kôl povedie k potenciálnej strate 20 €, ale stávka 50 € na jedno kolo počas 20 hier povedie k strate 1 000 €.

Potenciálne finančné problémy

Vysoké straty za krátky časový úsek môže viesť k prenasledovaniu strát a tým k vzniku vážnych finančných problémov. Pokiaľ patríte k hráčom, ktorí sa nedokážu dobre ovládať a kontrolovať svoje emócie, tak odporúčame hazardné hry s vysokými stávkami vynechať a hrať radšej za menšie peniaze.