Hazardné hry, ktoré hral filmový James Bond: Poznáte všetkých sedem?

Hazardné hry, ktoré hral filmový James Bond: Poznáte všetkých sedem?

Filmový agent James Bond hazardné hry miloval a s obľubou ich hrával. Poznáte všetkých sedem?

Texas Hold´em

Daniel Craig prevzal rolu filmového Jamesa Bonda v roku 2006. Prvým filmom s Craigom v hlavnej role bol Casino Royale. Craig priniesol viac než len novú tvár, pretože bol prvý, kto ako Bond hral pred kamerou Texas Hold´em. Film obsahuje dve pokrové scény s Jamesom Bondom.

Kocky

Diamonds Are Forever bola posledná bondovka so Seanom Connerym v hlavnej úlohe. Vo svojom poslednom vystúpení v role agenta 007 prvýkrát hrá ako Bond kocky. A skončí to pre neho úspešne, od stola odchádza s výhrou 50 tisíc dolárov.

Ďalšie hazardné hry, ktoré hral James Bond

Blackjack

Timothy Dalton sa v úlohe Jamesa Bonda objavil len dvakrát a v druhom vystúpení – License to Kill – si zahral v role agenta 007 blackjack. Náš obľúbený tajný agent požiadal o súkromný stôl na hranie a vypýta si 250 tisíc dolárov v žetónoch, aby zvýšil limit. Tento krok spočiatku nepriniesol svoje ovocie, pretože James Bond hrá päť rúk naraz so stávkou 5 tisíc dolárov na každú a všetky prehrá. Potom sa ale scenár otočí…

Sic Bo

Roger Moore stvárnil Jamesa Bonda v siedmich filmoch. V druhom vystúpení – v bondovke The Man With the Golden Gun, ho vidíme hrať kockovú hru Sic Bo. Scaramanga, hlavná zlá postava filmu, používa Sic Bo ako spôsob na získanie špeciálne vyrobených zlatých nábojov. James Bond používal hazardné hry ako spôsob boja proti negatívnym postavám.

Backgammon

Opäť v hlavnej úlohe Roger Moore, tentoraz ide o film Octopussy. James Bond sa snaží poraziť Kamala Khana a hrajú proti sebe kockovú hru Backgammon. Spočiatku sa zdalo, že agent 007 smeruje k porážke, ale nastane veľký zvrat.

Gin Rummy

Sean Connery v bondovke Goldfinger narazí na záporáka hrajúceho hru Gin Rummy. Auric Goldfinger podvádza vďaka pomoci svojho asistenta, pretože dostáva informácie o súperovej ruke cez slúchadlo. James Bond to ale rýchlo odhalí a zastaví to.

Baccarat

James Bond zbožňuje hazardné hry a práve baccarat je tou, ktorá sa v bondovkách objavuje najčastejšie. Práve baccarat bol evidentne najobľúbenejšou hrou slávneho agenta 007, len Daniel Craig a Tim Dalton spomedzi hercov predstavujúcich Jamesa Bonda nehrali baccarat.