Hazardné hry a kryptomeny: 4 najväčšie podobnosti

Hazardné hry a kryptomeny: 4 najväčšie podobnosti

Čo spája hazardné hry a kryptomeny? Toto sú štyri najväčšie podobnosti oboch odvetví.

Veľa rizík

Kasíno má výhodu (house edge), ktorá je v každej hre na inej úrovni. Napríklad európska ruleta prináša kasínu 2,70 % výhodu oproti hráčom. Musíte teda vyhrať viac ako 51,35 % stávok s vyrovnanými kurzami, ak chcete v tejto hre zarobiť.

Riziko kryptomien je trochu iné. Neexistuje žiadna výhoda, hoci pri každom nákupe alebo predaji musíte zaplatiť malý poplatok (napríklad 0,5 %). Hlavná neistota spočíva v tom, že nikdy neviete či sa hodnota aktíva zvýši alebo zníži. V istom zmysle prinášajú kryptomeny väčšie riziko ako hazardné hry. Majú však aj dlhodobejší potenciál zisku, keď vezmeme do úvahy chýbajúcu výhodu ako má kasíno.

Čo ešte spája hazardné hry a kryptomeny

Stratégia

Hazardné hry využívajú vysoký alebo nižší stupeň využitia stratégie, v závislosti od konkrétnej hry. Kľúčovým bodom je, že veľa hier vyžaduje určitý stupeň stratégie. Rovnako trh s kryptomenami využíva mnoho stratégií a to v závislosti od vašich cieľov. Jeden z najjednoduchších plánov je „hodl“ a teda kúpiť a držať aktívum dlhšiu dobu. Dokonalá stratégia, ak veríte, že hodnota aktíva po istom čase určite vzrastie. Existujú však aj zložitejšie stratégie ako napríklad swingové obchodovanie či denné obchodovanie.

Bonusy a akcie

Hazardné hry a kryptomeny spájajú aj bonusy a akcie. Online kasína ponúkajú rozličné vstupné bonusy, promo akcie, zatočenia zdarma, cashback, darčeky k narodeninám alebo rýchlejšie výbery/vklady. Stránky na obchodovanie s kryptomenami si vzali príklad zo sveta online herní. Môžu vám napríklad znížiť poplatky za obchodovanie s kryptomenou alebo vám dokonca dajú krypto zadarmo. Prinášajú tiež rozličné promo akcie, napríklad v ktorých obchodníci s najvyšším obratom získajú krypto zadarmo.

Úzke bankové prepojenie

Hazardné hry a kryptomeny majú úzku väzbu aj čo sa týka vkladov do internetového kasína. Niektoré online kasína začali akceptovať bitcoiny a iné kryptomeny ako spôsoby vkladu. Americké kasína obzvlášť milujú kryptomeny, pretože vďaka tomu dokážu obchádzať reštriktívny zákon o nelegálnych hrách na internete. Niektorí hráči skutočne radšej využívajú vklady formou kryptomeny, ako tradičné prevody z bankového účtu či cez internetové peňaženky. Kryptomeny sú decentralizované, takže pri vklade do online kasína nevyžadujú prepojenie s treťou stranou (banky či internetové peňaženky). Čoraz viac a viac stránok prijíma krypto platby.