Gigantický palác plný tajomstiev! Putin má aj vlastné kasíno

Gigantický palác plný tajomstiev! Putin má aj vlastné kasíno

Honosný palác ruského prezidenta Vladimira Putina na pobreží Čierneho mora skrýva nejedno tajomstvo. Vedeli ste, že v ňom má aj vlastné kasíno?

Ruský prezident Vladimir Putin má rád luxus. Svedčí o tom aj honosné sídlo na pobreží Čierneho mora, ktoré skrýva nejedno tajomstvo.

Putin si v honosnom paláci užíva aj súkromné kasíno

68-ročný najmocnejší muž Ruska si užíva palác v hodnote 1,13 miliardy eur. Celý komplex je 39-krát väčší ako Monako a s rozlohou 70 km2 je Putinove honosné sídlo zhruba také veľké ako napríklad Pezinok.

Opozičný politik Alexej Navaľnyj a veľký Putinov odporca zverejnil informácie o tomto paláci. Označil ho za najstráženejšie a najutajenejšie miesto v Rusku.

Stavbu tohto paláca financoval podľa Navaľného z prepracovanej korupčnej schémy. V nej zohrali hlavnú rolu ropný magnát a majiteľ spoločnosti Rosneft Igor Sečin a miliardár Gennadij Timčenko.

Detaily pôdorysu Putinovho luxusného sídla získal Navaľnyj a jeho spolupracovníci v správe od dodávateľa. Na základe týchto podkladov dokázali vytvoriť 3D obrázky jednotlivých miestností.

Vladimir Putin si vo svojom zámku užíva vlastné kasíno, striptízový klub, divadlo, telocvičňu, vinice, ľadovú plochu (je známym fanúšikom hokeja). Nechýbajú tiež súkromné kúpele či vlastný kostol.

Na pozemok sa nikto nepovolaný nedostane. Od okolia ho oddeľujú strmé zrázy a prístup doň je po 80-metrovom moste. Výstavba prebehla v roku 2005.