Fake alebo fakt? 10 mýtov o hazardných hrách (2.)

Fake alebo fakt? 10 mýtov o hazardných hrách (2.)

O hazardných hrách koluje množstvo mýtov. Tie najbežnejšie si vysvetlíme a dáme veci na pravú mieru. V prvej časti sme riešili päť z nich, v druhej časti rozoberieme ďalších päť.

Ďalšie mýty o hazardných hrách – aká je pravda?

Môžete presne predvídať výsledky

Mýtus, mylná predstava, ktorá sa týka najmä tipérov športových zápasov a milovníkov stolových hier. Určite to poznáte. Hráči rulety sledujúci výsledkovú tabuľu v doslova kŕčovitej snahe nájsť nejaký vzorec na výhru. Žiadny ale neexistuje. Každý výsledok hazardnej hry je nezávislý od predošlého výsledku.

Výherné automaty sú buď víťazné alebo prehrávajúce

Hracie automaty často hráči považujú za temperamentné. Hráči si častokrát škatuľkujú jednotlivé prístroje – „na tomto sa nedá vyhrať“ alebo „tento je dojná krava“ a podobne. Faktom ale je, že automaty sú stroje presne naprogramované s vopred daným návrhom. To zaručuje teoretickú výplatu pre hráča a garantuje kasínu zisk.

Prenasledovanie „istej veci“

„Sure bet“ alebo „isté veci“ či „tutovky“ sú v hazardnom priemysle medzi hráčmi pomerne bežným termínom. Mnohí gambleri ale prehrali majetok na tom, že prenasledovali „istú vec“. Najčastejšie sa niečo dopočujú z druhej ruky a uveria tomu. Jediná istota v hazardných hrách je, že žiadna istota neexistuje!

Online kasína prinášajú mnoho nebezpečenstiev

V dezinformovaných kruhoch sa traduje, že online kasína prinášajú mnoho nebezpečenstiev. Práčky špinavých peňazí, nezákonné či podvodné. Aj takéto označenia bežne online kasína dostávajú. Svet online kasín je jedným z najviac regulovaných odvetví zábavy. Kvalitné a overené online kasína majú bezpečnostné opatrenia, chránia majetok svojich hráčov. Niet sa čoho obávať.

Nikdy nevyhráte

Na jednej strane spektra stojí mýtus o tom, že na hazardných hrách sa dajú získať ľahké peniaze. Na druhej strane tohto spektra je mýtus, že na hazarde sa nedá vyhrať a kasína podvádzajú verejnosť. Nie je to pravda. Každá hra sa dá hrať určitým najlepším spôsobom a tým zvýšite výrazne svoju šancu na výhru.