Etiketa musí byť! Ako na tringelty v kasíne?

Etiketa musí byť! Ako na tringelty v kasíne?

Snažte sa o dodržiavanie správnej etikety aj pri návšteve zábavných zariadení. Ako na tringelty v kasíne? Poskytneme vám niekoľko cenných rád.

Tringelty v kasíne: Ako na to?

Zamestnanci v kamenných kasínach majú spravidla tak nízku mzdu, že sú v podstate odkázaní aj na tringelty prijaté od zákazníkov. Preto nezabúdajte dodržiavať prvky etikety a prezradíme vám, ako na tringelty v kasíne.

Tringelty pri príchode

Nie každý vyžaduje pomoc asistenta pri parkovaní. Ale počas chladných či daždivých večerov túto službu možno oceníte a preto nezabudnite nechať tringelt v hodnote 2-5 eur.

Tringelty za výhru na slotoch

Mnoho hráčov sa pýta: koľko je vhodné nechať sprepitné za výhru na slotoch? Vo všeobecnosti platí nepísané pravidlo, že obsluhe v kasíne by ste mali nechať po výhre jackpotu na slotoch 3 až 10 percent z tejto výhry. Tringelty by ste mali dať obsluhe napríklad aj za to, že vám podrží slot počas vašej neprítomnosti, napríklad keď si chcete zájsť po drink na bar alebo navštíviť WC – v tomto prípade bude stačiť aj 5 eur.

Tringelty pre krupiérov

Krupiér je v prvom rade na to, aby sa postaral o vašu zábavu. Až potom na to, aby vám prípadne pomohol s pravidlami hry. Ak ste spokojní s jeho službami, nezabudnite mu venovať tringelt.

  • tringelt krupiérovi v blackjacku: vhodné je dať sprepitné pár eur, ak vyhráte niekoľko rúk v rade. Niektorí hráči uprednostňujú stávky pre krupiéra, je to na vás.
  • tringelt krupiérovi v rulete: tiež je možnosť uzavrieť stávku pre krupiéra, ale musíte mu to oznámiť. V prípade zaujímavejšej výhry je bežné nechať nejaké žetóny ako tringelt krupiérovi. Možno v hodnote 5 % vašej výhry.
  • tringelt krupiérovi v baccarate: väčšinou v hodnote 3-5 % vašej výhry

Ako na tringelty v kasíne pre čašníkov?

Skvelú atmosféru v kasmenných kasínach dotvárajú aj bary a čašníci. Bez nich by zábava bola polovičná, no nie? Nezabúdajte na tringelty aj pre nich, napokon ich základná mzda s tým počíta a je veľmi nízka. Vo všeobecnosti sa odporúča nechať všimné 1-2 eurá za každý objednaný nápoj, bez ohľadu na to, či je alkoholický alebo nealkoholický.