Číselné lotérie verzus stieracie žreby: Čo je pre hráča lepšie?

Číselné lotérie verzus stieracie žreby: Čo je pre hráča lepšie?

Číselné lotérie alebo stieracie žreby. Dve obľúbené aktivity hazardných hráčov. Prinášame vám veľké porovnanie a analyzujeme, čo je pre hráča lepšie.

Číselné lotéria a stieracie žreby ponúkajú veľa podobností. Za malé vklady ponúkajú horibilné výhry, no s veľmi nízkou pravdepodobnosťou na ich získanie.

Šance na výhru

Či už hráte číselné lotérie alebo stieracie žreby, mali by ste poznať RTP (priemernú návratnosť vkladov) toho, o čo hráte. Vo všeobecnosti majú stieracie žreby lepšie RTP. Je to preto, že online stieracie žreby sú založené na hracích automatoch, ktoré majú v porovnaní s inými hrami tendenciu mať vysoké RTP.

Konkrétny stierací žreb, ktorý hráte, určí RTP, ktorá sa zvyčajne pohybuje okolo 96 %. Vaša očakávaná RTP v lotériových hrách sa na druhej strane môže značne líšiť v závislosti od poskytovateľa, hlavnej ceny a počtu rozdaných cien.

Či už hráte tradičnú lotériu alebo stieracie žreby, môže sa zmeniť aj RTP. Celkovo sa RTP pre lotérie môže pohybovať od 50 % až po viac ako 90 %. To je podstatne horšie ako online stieracie žreby.

Stratégia

Číselné lotérie aj stieracie žreby sú hazardné hry, v ktorých nemôžete urobiť nič, aby ste zmenili výsledok danej hry.

Najlepšou stratégiou pre stieracie žreby a číselné lotérie je držať sa základnej taktiky hazardu. To znamená nastaviť a držať sa svojho bankrollu, sledovať a kontrolovať svoje výsledky a hrať u bezpečného poskytovateľa. Nastaviť si limity maximálnych strát.

Jedným z mála faktorov, ktoré môžete ovládať, sú stieracie žreby alebo lotérie, ktoré hráte. Výber hier s dobrými hodnotami o návratnosti je zvyčajne najlepší spôsob, ako hrať tieto hry. Môžete tiež kontrolovať počet kupovaných tiketov a väčšina odborníkov súhlasí s tým, že nákup vo veľkom je najlepšou stratégiou lotérií a stieracích žrebov.

Čas čakania na výsledok

Jedným z najväčších rozdielov medzi stieracími žrebmi a lotériou je množstvo času, ktorý musíte stráviť čakaním, aby ste vedeli, či ste vyhrali alebo nie. Číselné lotérie môžu ponúkať väčšie ceny, ale na to, kto je víťaz, musíte čakať dlhšie.

To platí najmä pre žrebovania lotérií, ktoré sa konajú v určitých dátumoch a časoch. Môžete si kúpiť viacero lístkov, ale v danom týždni je stanovený počet žrebovaní.

Na druhej strane stieracie žreby vám umožnia okamžite zistiť, či ste víťaz. Môžete hrať vlastnou rýchlosťou a vyhrať viackrát za jeden deň. Ceny sú menšie, ale môžete získať viacero výhier skôr, ako sa hráč v lotérii dozvie o výsledkoch svojho žrebovania.

Číselné lotérie verzus stieracie žreby: Čo je lepšie?

Číselné lotérie ponúkajú spravidla vyššie maximálne výhry. Väčšina ostatných kategórií však hrá viac pre stieracie žreby, vrátane  RTP a času, ktorý musíte čakať na výsledok. Je tiež jednoduchšie nájsť bezpečné stránky kasín so stieracími žrebmi, ktoré ponúkajú tieto vzrušujúce hry.