Chyby v hazarde: Týchto päť vyriešite do 5 minút

Chyby v hazarde: Týchto päť vyriešite do 5 minút

Chyby v hazarde vás dokážu pripraviť o veľa peňazí. Týchto päť dokážete odstrániť do piatich minút. Presvedčte sa sami!

Chyby v hazarde, ktoré dokážete vyriešiť do 5 minút

Hranie hier s vysokým house edge

House edge je termín, ktorý vyjadruje výhodu kasína v danej hre oproti hráčom. Obrovskou chybou každého hráča je, keď si vyberá hry v kasíne, pri ktorých je house edge najvyšší. Určite je výhodnejšie zahrať si blackjack či poker, ako „kŕmiť“ peniazmi výherné automaty.

Riskovanie priveľa peňazí

Stávka 100 eur na hru s 2 % house edge – očakávaná priemerná dlhodobá strata je 2 eurá. No stávka 10 eur na rovnakú hru s 2 % house edge prináša priemernú dlhodobú stratu len 20 centov. Money management je pri hazarde alfou a omegou úspechu.

Hranie hier, ktorých pravidlá vám nie sú jasné

Je to jednoduché, keď hráte v kasíne hry, ktorých pravidlá vám nie sú úplne zrejmé, stúpa pravdepodobnosť, že urobíte chybu, ktorá vás pripraví o veľké peniaze. Keď dokonale poznáte pravidlá jednotlivých hier, viete si vybrať tú najlepšiu a najvýhodnejšiu pre vás. Hranie hier, pri ktorých si nie ste istí pravidlami, patrí medzi najbežnejšie chyby v hazarde.

Hranie bez stratégie

Existujú hazardné hry, pri ktorých sa nedá využívať žiadna stratégia. Tým by ste sa mali oblúkom vyhnúť. Existujú však aj hry, pri ktorých je možné využívať stratégiu a vďaka tomu znížiť house edge, výhodu kasína. Napríklad takými hrami sú poker či blackjack. Výherné automaty neumožňujú využívanie žiadnej stratégie.

Nevyužívanie bonusov online kasín

Väčšina online kasín ponúka za registráciu novým hráčom rôzne zaujímavé bonusy. Nie je správne tieto ponuky ignorovať. Preštudujte si však podrobne podmienky na získanie jednotlivých bonusov a ich neskoršie využitie. Následne sa viete rozhodnúť, či je bonus výhodný alebo nie.