Chyby v hazarde, ktoré robia aj profesionáli

Chyby v hazarde, ktoré robia aj profesionáli

Pozrieme sa na niektoré chyby v hazarde, ktoré robia aj profesionáli. Naučte sa vyhnúť sa týmto častým omylom a ste na oveľa lepšej ceste k úspechu.

Ohrozovanie vášho banku

Základné zásady profesionálneho manažmentu banku sú pomerne jednoduché. Treba ich však dôsledne dodržiavať, inak sa váš bank môže ocitnúť vo vážnom ohrození. Nikdy neriskujte viac, ako si môžete dovoliť stratiť. Väčšina ostrieľaných hráčov nikdy neriskuje viac ako 1% až 5 % svojich peňazí. Budovanie banku vyžaduje čas a trpezlivosť. A veľkú disciplínu.

Ignorácia svojich chýb

Učenie sa z vlastných chýb je kritické takmer v každom aspekte života. Je to však tiež najčastejšie prehliadaný aspekt života. Málokto si nájde čas na premyslenie skutočných dôvodov prehry v kasíne. Naučte sa objektívne pozerať na svoje chyby. Robíte zlé rozhodnutia, ktoré vám bránia vo väčšom víťazstve? Neignorujte už viac svoje chyby v hazarde.

Dôraz na hry mysle

Aj množstvo elitných pokerových hráčov sa viac ako na seba a svoju hru sústredí na to, aby vyhodilo z hry ostatných. Namiesto sústredenia sa na to, aby ste sa dostali do hláv svojich spoluhráčov, zamerajte sa skôr na čítanie svojich súperov a na to, aké majú tendencie.

Ďalšie chyby v hazarde, ktorým sa nevyhnú ani profíci

Stanovenie nerealistických cieľov

Jedna z najčastejších chýb nielen medzi začiatočníkmi v hazarde, ale aj medzi profesionálmi. Môže to byť rovnako zničujúce, ako napríklad nestanoviť si pri hraní hazardných hier žiadne ciele. Stanovujte si vždy realistické a dosiahnuteľné ciele. Bez nich budete čeliť obrovskému sklamaniu a frustrácii, to vám garantujem.

Prenasledovanie nepríjemných strát

Najčastejšia chyba hazardných hráčov. Nutkanie okamžite a rýchlo doháňať predošlé straty. Je to ako keď si pes naháňa chvost a verte, že kasíno na nič iné nečaká, len aby vás dostalo do tejto pozície. Kasína veľmi dobre vedia, že hráči budú mať nutkanie zdvojnásobiť alebo ešte výraznejšie zvýšiť nasledujúcu stávku po prehre, aby okamžite dobehli predošlú stratu. Je to ale cesta do pekla.

Stávky pre zábavu

Zvyčajný jav najmä pri športových stávkach, no môže sa to prihodiť aj pri ostatných hazardných hrách. Napríklad v pokeri to môže byť tiež poriadny problém. Obzvlášť, ak sa ocitnete pri stole s naozaj dobrými hráčmi. Nenechajte sa ovládnuť nudou a zlákať sa pre hazard len pre zábavu.