Čech vyhral v kasíne stotisíce. Jeho radosť však dlho netrvala

Čech vyhral v kasíne stotisíce. Jeho radosť však dlho netrvala

Český hazardný hráč vyhral v kasíne stotisíce, ale jeho radosť z výhry dlho netrvala. Kontroverzný prípad už rieši polícia.

57-ročný Čech v regióne Náchodsko v Královohradeckom kraji  vyhral v kasíne 500-tisíc českých korún, teda v prepočte okolo 21-tisíc eur. Stalo sa tak v piatok 14. júla 2023 o štvrtej hodine nadránom v jednom z miestnych kasín. Radosť z výhry ale dlho netrvala, doslova o niekoľko minút musel riešiť problém. O bizarnom prípade informuje TV Nova na svojom oficiálnom webe.

Čech vyhral v kasíne balík, ale radosť netrvala dlho

Po výhre si muž išiel nechať vyplatiť peniaze k obsluhe kasína, ale keďže v zariadení toľko peňazí nemali, tak mu vyplatili len necelú polovicu. Presnejšie 200-tisíc českých korún, teda zhruba 8 420 eur. Po zvyšok svojej lukratívnej výhry si mal prísť neskôr. Šťastný výherca mal ale obrovskú smolu, pretože jeho výhru v kasíne zaregistrovali dvaja neznámi muži. Zbystrili pozornosť a okamžite im v hlave skrsol plán, ako sa k peniazom dostať.

Ponúkli sa výhercovi, že ho odprevadia domov, aby s toľkými peniazmi prišiel v poriadku a nič sa mu nestalo. Keďže výherca mal vypité, stratil evidentne zdravý úsudok a racionálne uvažovanie. S ponukou dvojice neznámych mužov súhlasil a dovolil im, aby ho sprevádzali po ceste domov. Ich plán bol jasný, po niekoľkých minútach cesty jeden z mužov začal výhercu zahovárať a druhý využil jeho chvíľkovú nepozornosť. Rozopol mu batoh a peniaze mu ukradol.

„Vďaka pátraniu sa mužov podarilo stotožniť a za krádež im hrozí päťročný trest vo väzení,“ informovala policajná hovorkyňa Lucie Konečná pre TV Nova. Odcudzenú čiastku 200-tisíc českých korún už ale polícia u zlodejov nenašla. Dôvod je úplne prostý, za niekoľko hodín stihli túto výraznú sumu minúť. Nešlo o žiadne neviniatka, obaja páchatelia majú pomerne hustý register trestov a nešlo o ich prvý kriminálny čin.

Z bizarného prípadu vyplýva jasné ponaučenie a to za každých okolností si zachovať zdravý úsudok a nedôverovať každému.