Bočné finančné úniky, na ktoré by ste pri zábave v kasíne mali myslieť

Bočné finančné úniky, na ktoré by ste pri zábave v kasíne mali myslieť

Návštevy kasína sa môžu premeniť na parádnu zábavu, ale môžu spôsobiť aj poriadny hlavybôľ. Toto sú bočné finančné úniky, ktoré by ste pri návšteve kasína mali mať na pamäti.

Tringelty

Zamestnanci kasína s tringeltami rátajú. Sú od nich závislé ich mesačné príjmy. Či už dáte tringelt pozornému zamestnancovi, ktorý vám prinesie vychladený rum s kolou alebo necháte 5 eur dílerovi pri blackjackovom stole po výhre. Ale rátajte, že na tringeltoch počas noci v kasíne miniete pár desiatok eur.

Poplatky za výbery z bankomatov

Prišli ste do kasína s budgetom 300 eur. Ten sa ale akosi minul. No máte chuť pokračovať. Nasleduje cesta do bankomatu. Rátať musíte s poplatkom za výber. Obzvlášť, keď vyberáte z bankomatu inej ako svojej banky.

Nevýhodné kurzy

Týka sa to najmä začiatočníkov a neinformovaných hráčov. Práve oni najčastejšie naletia kasínam na nevýhodné výplatné kurzy. Napríklad výplatné kurzy v blackjacku z pôvodného kurzu 3:2 znížili kasína na 6:5.

Aj na tieto bočné finančné úniky v kasíne je potrebné myslieť

Masáže, cigarety a iné bonusové služby

Bonusíky, ktoré vám budú v kasínach ponúkané, by ste mali odmietnuť, pokiaľ si chcete ušetriť pár desiatok eur na hranie. Cigarety na benzínovej pumpe sa vám zdajú predražené? Skúste si ich kúpiť v kasíne.

Skryté poplatky a platby za ubytovanie

Bezplatné parkovanie a transparentné ceny za ubytovanie v kasínach sú preč. Namiesto toho sa pripravte na časované parkoviská strážené kamerami či na rekreačné poplatky za ubytovanie, ktoré sa pri rezervácii častokrát ani neuvádzajú.

Strata peňazí, žetónov či kreditiek alebo ich krádež

Či už niečo zo zmieňovaného stratíte vplyvom nepozornosti alebo alkoholu, je to jedno. Ide o nečakaný bočný finančný únik. Na pamäti majte, že kasína sú často miestom, ktoré láka rôzne kriminálne živly, preto ani krádeže nie sú úplne zriedkavým javom.

Úroky za pôžičky od kolegov – hráčov

Nastávajú situácie, keď si v kasíne občas neúspešný hráč požičia od iného hráča nejakú finančnú čiastku. Samozrejme, za nejaký úrok. Týmto situáciám sa rozhodne treba vyhýbať.