Ako zistiť návratnosť (RTP) hracích automatov?

Predstavíme vám štyri jednoduché spôsoby, ako zistiť priemernú návratnosť (RTP) hracích automatov.

Čo je to priemerná návratnosť hracích automatov – RTP? Percentuálne vyjadruje, koľko z dlhodobého hľadiska daná hra vráti zo stávok hráčov späť. Napríklad hrací automat má RTP v hodnote 96 %. To znamená, že z dlhodobého hľadiska stratíš z každých stavených 100 eur v priemerne 4 eurá.

V súčasnosti sa začína presadzovať trend, keď výrobcovia hracích automatov ponúkajú hry v rozličných variantoch RTP. To znamená, že rovnaká hra môže mať v inom kasíne rozdielnu návratnosť stávok. Napríklad v jednom kasíne hráš nejakú hru s RTP na úrovni 94 % a v inom na úrovni 96 %. Preto veľký pozor na to!

Štyri jednoduché spôsoby, ako zistiť RTP hracích automatov

Čítajte informačný panel : Niektoré hracie automaty či kasína uvádzajú návratnosť stávok priamo v informačnom popise danej hry.

Googlite : Výrobcovia hracích automatov niekedy uvádzajú pri hrách ich návratnosť priamo na svojich webových stránkach. Prípadne vyhľadávajte konkrétnu hru v súvislosti s RTP na internete a možno na niektorých špecializovaných weboch sa túto hodnotu dozviete.

Priemer : Ak sa vám ani jedným z vyššie uvedených spôsobov nepodarí zistiť hodnotu návratnosti hracieho automatu, zariaďte sa tak, že budete počíta s priemerom, ktorý je okolo 94-96 %.

Výsledky : Odhad RTP si môžete spraviť aj na základe vlastných výsledkov. Hrajte hru, značte si svoje stávky, točenia a vypočítajte si priemernú návratnosť hry sami. Samozrejme, čím viac točení beriete do úvahy, tým bližší odhad to bude.

Návratnosť hracích automatov (RTP) možno aj vypočítať. Potrebuješ však poznať dva základné údaje – pravdepodobnosť výhry a množstvo peňazí, ktoré vyhráte. Druhý zmieňovaný údaj je verejne dostupný vo výplatných tabuľkách hracích automatov.

Problémom je, že kasína ani výrobcovia nezverejňujú presnú pravdepodobnosť jednotlivých hracích automatov. Aby to hráči nemali jednoduché, pretože na základe týchto údajov by vedeli presne zistiť hodnotu RTP konkrétnej hry. Kasína jednoducho zarábajú na nevedomosti hráčov, tak to reálne je.