Ako umelá inteligencia pomáha online kasínam a oberá vás o peniaze

Umelá inteligencia sa čoraz výraznejšie presadzuje do životov každého z nás. Online kasína nie sú výnimkou. Takto im pomáha a hráčov oberá o peniaze.

Ako umelá inteligencia pomáha online kasínam a oberá vás o peniaze

Umelá inteligencia je trendom dnešnej doby. Čoraz výraznejšie sa presadzuje do všetkých odvetví, do životov všetkých z nás. Prináša to veľa výhod, ale samozrejme aj nejaké nevýhody. Umelá inteligencia výrazne pomáha online kasínam a to napríklad podrobným monitorovaním a vyhodnocovaním správania hráčov.

Vďaka umelej inteligencii dokážu online kasína monitorovať stávkové vzorce a celkové správanie zákazníkov. Na základe nazbieraných dát prispôsobujú online kasína svoju propagačnú ponuku jednotlivým klientom, ale dokážu aj optimalizovať procesy tak, aby znevýhodnili napríklad víťazných hráčov. Poznajú to napríklad priaznivci športových stávok, keď dostanú prísnejšie limity stávok a podobne.

Marketingové procesy založené na umelej inteligencii hráčov prinútia staviť viac, ako pôvodne plánovali. Niektorí hráči tomuto typu marketingu prepadnú a skutočne strácajú viac peňazí. Napríklad online kasíno zistí, že ste u nich nehrali už tri mesiace, tak vám pošle voľné točenia na hracích automatoch alebo kredit na ruletu a podobne.

Umelá inteligencia umožňuje online kasínam zbierať obrovské množstvo dát o svojich hráčoch a využiť ich na maximalizovanie svojich ziskov. Na druhej strane však umelá inteligencia prináša aj niekoľko pozitív v súvislosti s online kasínami. Napríklad dokáže odhaliť rizikových hráčov a zabrániť ich totálnemu krachu. Vieme, že nekontrolovaný gambling môže viesť k veľkým finančným stratám, dlhom a rozpadom rodín.