Ako legenda NHL a víťaz Stanley Cupu pre hazard takmer skončil vo väzení

Ako legenda NHL a víťaz Stanley Cupu pre hazard takmer skončil vo väzení

Rick Tocchet je uznávaná osoba v hokejovom prostredí. Ako hráč vyhral Stanley Cup raz, ako tréner dvakrát. Vedeli ste, že tréner Arizony pre hazard takmer skončil vo väzení?

Rick Tocchet vyhral v roku 1992 ako hráč s Pittsburgh Penguins Stanley Cup. V rokoch 2016 a 2017 získal s „tučniakmi“ ďalšie dva prestížne poháre, v tomto prípade v pozícii asistenta trénera.

Po týchto úspechoch ho angažoval tím Arizona Coyotes, v ktorom v posledných štyroch sezónach vykonával funkciu hlavného trénera. Po poslednej sezóne ale na pozícii kouča „kojotov“ skončil.

Legenda NHL pre hazard takmer skončila vo väzení

Nie každý však tuší, že štvornásobný účastník Zápasu hviezd v NHL skončil pre problémy s hazardom v minulosti takmer vo väzení.

V roku 2007 bol odsúdený v „Operácii Slapshot“. Tocchet bol zapletený do skupiny ľudí, ktorá prijímala stávky na nelegálne hazardné hry. Hrozilo mu až desať rokov za mrežami.

Rick Tocchet napokon z celej kauzy vyviazol dobre. Dostal dvojročnú podmienku.

Dnes 57-ročná legenda odohral v zámorskej NHL 1 144 zápasov základnej časti. Zaznamenal v nich 440 gólov a 512 asistencií. Dovedna mal na konte 952 bodov a priemerne zbieral 0,83 bodu na zápas.

Darilo sa mu aj v play-off. V 145 stretnutiach strelil 52 gólov a nazbieral 112 bodov. Podobne ako v základnej časti si držal priemer okolo 0,8 bodu na zápas.

Tocchet sedem a pol roka pôsobil počas hráskej kariéry vo Philadelphii Flyers, dve a pol sezóny odohral za Pittsburgh, jeden a pol sezóny za Los Angeles Kings, rok bol v Boston Bruins, krátko pôsobil vo Washingtone (13 zápasov), takmer tri roky hral za Coyotes a na záver kariéry sa vrátil do Philadelphie, kde pôsobil ešte ďalšie dva roky.

Hazard je medzi športovcami pomerne rozšírený a svoje by o tom vedel rozprávať napríklad aj Jaromír Jágr.