Ako kasínoví milionári utrácajú svoje peniaze

Ako kasínoví milionári utrácajú svoje peniaze

Zarobili na hazarde ťažké milióny. Ako kasínoví milionári utrácajú svoje peniaze? Rozličnými zaujímavými spôsobmi, tu je krátky prehľad.

Hráči, ktorí v kasínach zarobili milióny, určite nespoliehali len na šťastie. V priebehu času sústavne vyhrávali na hrách založených na zručnostiach a schopnostiach, ako napríklad poker, blackjack či baccarat.

Kasínoví milionári vynikajú v matematike, pretože im pomáha predpokladať výsledky a pravdepodobnosť a zdokonaľovať svoje stratégie. Vedia rozpoznávať, kedy súper blufuje alebo drží silnú ruku.

Ako kasínoví milionári utrácajú svoje peniaze?

Bill Benter

Profesor matematiky, ktorý dokonale využil svoje znalosti. Začal trénovať počítanie kariet v blackjacku. V priebehu niekoľkých rokov ho kasína začali blokovať, kvôli jeho neustálym víťazstvám. Potom Benter prešiel na stávky na konské dostihy. Na tom začal zarábať ešte viac. Odhaduje sa, že zarobí 100 miliónov dolárov ročne. Benter svoje peniaze utráca s rozumom. Je aktívny filantrop. Je známe, že 1 milión dolárov daroval na program charterovej školy v Pittsburghu. Ďalšie tri milióny dolárov venoval na boj proti detskej obrne v Afganistane, Pakistane a častiach Afriky. V roku 2007 založil charitatívnu nadáciu Benter Foundation, ktorá podporuje zdravie, vzdelávanie a umenie.

Zeljko Ranogajec

Austrálčan chorvátskeho pôvodu zbohatol na blackjacku vďaka fotografickej pamäti a pôsobivým matematickým znalostiam. Podobne ako Benter, aj on bol po sérii úspechov kasínami blokovaný. Presedlal na keno a dostihy. Jeho majetok sa odhaduje na 600 miliónov austrálskych dolárov. V roku 2011 sa s rodinou presťahoval do Londýna – na najdrahšiu adresu na svete. S rodinou si užíva cestovanie prvou triedou, luxusné plavby a významné spoločenské akcie.

Phil Ivey

Pokrová legenda. Desaťkrát vyhral World Series of Poker. Jeho majetok má hodnotu 100 miliónov dolárov. Zarobil ich prevažne na pokrových turnajoch. V súčasnosti žije sám v trojizbovom byte v hodnote 2 miliónov dolárov. V garáži má luxusné kúsky ako Mercedes Benz SLR McLaren za 500-tisíc dolárov a Rolls Royce za 400-tisíc dolárov. Ako koníček podporuje kluby NBA LA Lakers a Houston Rockets.