Ako kasína odhaľujú podvodníkov

Kasína po celom svete strácajú vďaka podvodníkom milióny eur ročne. Ako kasína odhaľujú podvodníkov?

5 spôsobov ako kasína odhaľujú podvodníkov

Vyškolený personál kasína

Kasína sú opatrené a preto si najímajú ochrankárov, zamestnancov a sledovacie tímy, aby predchádzali podvodom. Všetci zamestnanci sú vyškolení na to, aby dávali pozor na podozrivé aktivity hráčov. Táto metóda je pasívnou metódou ako kasína odhaľujú podvodníkov, pretože majú v prvom rade slúžiť na ich odstrašenie. Vyškolený personál kasína reaguje na podozrivé aktivity hráčov, ako napríklad hranie príliš veľa rúk po sebe alebo príliš časté používanie mobilných telefónov. Jedným z dôvodov, prečo kasína blokujú mobilné telefóny alebo odrádzajú hráčov od ich používania je využívanie aplikácií na crackovanie RNG. Automat určuje, ktoré symboly sa objavia v každom točení pomocou generátora náhodných čísel – RNG. Aplikácie na crackovanie majú šancu vedieť, kedy bude mať slot výherné výsledky, za ktoré dostanete veľké množstvo peňazí.

Najímanie bývalých podvodníkov

Ako kasína odhaľujú podvodníkov? Niektorých z nich si najímajú, aby im pomáhali predchádzať ďalším podvodom. Bývalých podvodníkov angažujú ako konzultantov, ktorí organizujú školiace semináre pre zamestnancov a bezpečnostný personál. Je to výborný spôsob, pretože bývalý podvodník v role konzultanta dokáže prezradiť rozličné užitočné tipy a signály, ako rozpoznať ďalších podvodníkov.

Strategicky umiestnené kamery

Bezpečnostné kamery sú základom na odhaľovanie podvodníkov v kasínach. Zvyčajne kamery umiestňujú strategicky tak, aby snímali priebeh hry. To môže odradiť mnoho potenciálnych podvodníkov. Zároveň prostredníctvom kamier sledujú kasína aj správanie krupiérov, aby sa nedopúšťali nepovoleného konania.

Bezpečnostné technológie na základe umelej inteligencie

Sledovacie systémy založené na umelej inteligencii je ďalším užitočným nástrojom ako kasína odhaľujú podvodníkov. Potenciálnych podvodníkov a zločincov dokážu odhaliť na základe algoritmov umelej inteligencie a vzorcov na odhalenie podozrivého správania.

Žetóny s čipmi RFID

Žetóny s čipmi RFID predstavujú spôsob ukladania dát a informácií priamo do nich. Táto technológia pomáha zabraňovať krádeži, sleduje správanie hráčov a podobne. Kasína využívajú čipy RFID na sledovanie pohybu svojich peňazí v priestoroch. Vďaka nim manažment môže zistiť, ktoré stoly sú v daný časť dňa najaktívnejšie a naopak. Technológia RFID dokáže skvele zabraňovať falšovaniu žetónov v kasíne a odhaliť hráčov, ktorí míňajú veľké peniaze. Považujú sa za jednu z najúspešnejších techník v boji proti podvodníkom. Uložené informácie možno použiť na zistenie, koľkokrát niekto hral, kedy hral a koľko vyhral. Manažment môže tieto údaje využiť na určenie optimálneho umiestnenia stolových hier a hracích automatov na hracej ploche.