Ako alkohol škodí výsledkom v hazarde a tipy, ak plánujete piť aj hrať

Ako alkohol škodí výsledkom v hazarde a tipy, ak plánujete piť aj hrať

Alkohol je dobrý sluha, ale zlý pán. Ako alkohol škodí vašim výsledkom v hazardných hrách a tipy, ako na to, keď chcete hrať aj piť zároveň.

Ako okamžite zlepšiť výsledky v hazardných hrách? Pokiaľ pijete pri hraní alkohol, tak s tým prestaňte. Hneď pri prvej hre, keď budete úplne nasucho zistíte, ako dramaticky zlepšíte svoje výsledky. Neveríte? Skúste a uveríte! Vyššia hladina alkoholu v krvi narúša vašu koncentráciu na hru, hráte zbytočne riskantne a vaše racionálne uvažovanie odíde do stratena.

Napríklad pri hraní pokru hráči pri stole, ktorí si doprajú niekoľko alkoholických drinkov budú v nevýhode oproti hráčom, ktorí vôbec nepijú. Alkohol a hazardné hry nejdú k sebe, pretože alkohol ovplyvňuje vašu pozornosť a negatívnym smerom aj rozhodnutia.

Prečo asi v kamenných kasínach ponúkajú alkoholické drinky zdarma? Pretože veľmi dobre vedia, čo robia! A vedia, že hráči s alkoholom v krvi robia častejšie chybné rozhodnutia, ako úplne triezvi hráči.

V roku 2005 Journal of Psychopharmacology zverejnil výsledky štúdie, ktoré jasne poukazujú na to, že alkohol zvyšuje riskantnosť vašich rozhodnutí. Jednoducho povedané, keď ste opití, tak nedokážete správne vyhodnocovať reálnu mieru rizika.

V tom spočíva najväčší kameň úrazu, pretože hazardné hry sú mínovým poľom v otázke rozhodovania o riziku a potenciálnej odmene. V triezvom stave dokážete lepšie posúdiť mieru rizika a vyhodnotiť potenciálne scenáre.

Tipy pre hráčov, ktorí chcú pri hazardných hrách piť alkohol

Existujú však typy hráčov, ktorí neprichádzajú do kasína hrať pre úspech a zisky. Ale chcú jednoducho vypnúť, zabaviť sa, spoznať nových ľudí, prípadne si užiť večer spoločne s priateľmi a alkohol k tomu patrí. Pre túto kategóriu hráčov máme niekoľko dobrých tipov:

Ak chcete pri hraní hazardných hier piť alkohol, musíte poznať správnu mieru. Čím viac alkoholu vypijete, tak tým horšie rozhodnutia budete prijímať. Pokiaľ sa chcete len zabávať, tak to nemusíte až tak riešiť.  Ak chcete vidieť aj nejaké výsledky, tak sa obmedzte na pár drinkov za večer.

Zabezpečte si nejakého dobrého priateľa, ktorý na vás bude dohliadať. Upozorní vás, keď budete mať podľa neho vypité viac, ako je únosné.

Po každom alkoholickom drinku vypite pohár čistej vody. Zabrzdí to účinok a nástup alkoholu a na druhý deň zmierni následky opice.

Pite drinky s nižšou koncentráciou alkoholu. Koňak do seba obrátite veľmi rýchlo, ale pri jednom veľkom pive strávite podstatne dlhší čas. To zvyšuje pravdepodobnosť, že vám na večer postačí menej drinkov.