9 charakteristík profesionálnych hazardných hráčov

9 charakteristík profesionálnych hazardných hráčov

Deväť charakteristických čŕt, ktoré sú vlastné pre profesionálnych hazardných hráčov. Ktoré to sú?

Úplná oddanosť svojmu remeslu

Úspešní ľudia v každej oblasti života majú jednu spoločnú vlastnosť: úplne a oddane sa venujú svojmu remeslu. Nikto sa nemôže dostať na excelentnú úroveň bez toho, aby nevenoval dlhé hodiny zdokonaľovaniu svojich schopností.

Žiadne prestávky

Prehry v hazarde môžu ovplyvniť vaše financie, vzťahy, sebavedomie, osobný život. Ak pri prvom neúspechu začnete pochybovať, nie ste vhodný typ na profesionálny hazard. Ak prestanete s prvým náznakom nešťastia, nikdy nevyužijete naplno svoj potenciál.

Poučenie z chýb

Ani profesionálni hazardní hráči neprišli do kasína a od začiatku nehrali dokonale. Ale dokázali sa zo svojich chýb poučiť a stali sa silnejšími. Každá chyba je príležitosťou poučiť sa a zlepšiť sa. Skúsenosť pomáha vyhnúť sa chybám v budúcnosti.

Trpezlivosť

Trvá roky, kým sa oddaný hazardný hráč vypracuje na profesionála. To si vyžaduje obrovskú dávku trpezlivosti. Po prehre v hazarde majú hráči tendenciu okamžite chcieť zmazať straty. To je cesta do záhuby. Pre profesionálnych hazardných hráčov je samozrejmosť trpezlivo si počkať na ďalšiu najlepšiu príležitosť.

Ďalšie charakteristiky profesionálnych hazardných hráčov

Arogancia v pozitívnom zmysle

Najmä pri pokerovom stole môže pozitívna arogancia zastrašiť slabších hráčov. Začnú o sebe pochybovať a prestanú sa sústrediť na karty. Nemýľte si pozitívnu aroganciu so zlým zaobchádzaním s inými ľuďmi!

Majstrovstvo v manažovaní kapitálu

Rekreační hazardní hráči sa dostávajú do problémov najmä preto, že nemajú vyčlenený na hazard konkrétny „balík“. Stávkujú nad svoje možnosti. Chýba im riadenie financií, vsádzajú chaoticky a náhodne. Profesionáli len zriedka dávajú do hry viac ako 5 % svojho celkového budgetu.

Držia svoje emócie na uzde

Pre profesionálnych hazardných hráčov je charakteristické, že vedia dokonale kontrolovať svoje emócie. Keď niečo nejde podľa predstáv je ľahké sa znervózniť. Potom ide všetko ešte horšie. Po výhre je ťažké prestať. Profesionáli toto všetko dokonale zvládajú.

Nebojácnosť

Nikdy nestretnete úspešného hazardného hráča, ktorý by mal strach. Na to, aby hráč každú príležitosť využil naplno, je potrebná nebojácnosť.

Rozhodnosť ako kľúč k úspechu

Vo svete hazardu a veľkých stávok nie je priestor na druhú voľbu. Profesionáli sú rozhodní a vedia prijať všetko, čo ich rozhodnutie prináša.