7 dôvodov, pre ktoré vám kasíno nevyplatí jackpot

7 dôvodov, pre ktoré vám kasíno nevyplatí jackpot

Vyhrali ste jackpot v kasíne, no radosť vystriedal smútok, pretože kasíno vám ho odmietlo vyplatiť? Toto je sedem dôvodov, kedy takáto situácia môže nastať.

Hráč nedosiahol legálny vek na hazardovanie podľa miestnych zákonov

Povolenie na hazardovanie je na Slovensku od 18 rokov. No napríklad v štáte Nevada, ak sa vyberiete náhodou do „mesta hriechu“ Vegas, musíte mať minimálne 21 rokov. V prípade, že vyhráte jackpot a nedosiahnete legálnu vekovú hranicu, kasíno je oprávnené jackpot vám nevyplatiť.

Hráč neposkytne dostatočnú identifikáciu

Musíte predložiť potrebné doklady totožnosti či vyplniť potrebné formuláre na to, aby vám mohol byť jackpot odovzdaný. Konkrétne formality závisia od daného štátu, jeho zákonov a pravidiel.

Hrá je podozrivý z neoprávnenej manipulácie so strojom

Vedomé využitie počítačovej chyby či neoprávnená manipulácia so strojom vedúca k získaniu jackpotu oprávňuje kasíno k tomu, že vám jackpot nemusí vyplatiť.

Ďalšie dôvody, pre ktoré vám kasíno nemusí vyplatiť jackpot

Hráč má predošlý zákaz od daného kasína

Jednoduché pravidlo. Ak hráč, ktorý vyhrá jackpot, mal už predtým zákaz od tohto kasína, nemusí mu vyplatiť hlavnú výhru.

Hráč sa dostal na listinu problematických hráčov hazardu

Hráči, ktorí trpia závislosťou od hazardu, sa môžu dostať alebo sami pridať na listinu „vylúčených osôb“. Tým nemusí byť povolený vstup do priestorov kasína. Ak sa im tam však nejakým spôsobom podarí dostať a budú mať to šťastie, že vyhrajú životnú výhru, kasíno môže odmietnuť jej vyplatenie.

Hráč má neuhradené dlhy

Neviem, či toto pravidlo platí aj v našich končinách. Ale v Amerike určite. Majú tu systém, ktorý automaticky preklepne každého hráča, ktorý vyhrá viac ako 1 200 dolárov. Či nedlží na sociálnom alebo zdravotnom poistení. Či platí alimenty na dieťa. Či nemá nevyrovnaný dlh na pokutách. A podobne. Pokiaľ je tam nezrovnalosť, kasíno to nemusí vyplatiť.

Hráč sa „popálil“ v nelegálnom kasíne

Na verejnosť sa dostalo mnoho historiek od sklamaných hráčov, ktorí sa nechali nalákať do pasce nelegálnych online stránok s kasínami. Vyhrali jackpot, no neregistrované a nelicencované kasína im jackpot odmietli vyplatiť. Preto je vhodné hrať len v overených kasínach.