6 krajín, v ktorých ľudia najviac milujú hazardné hry (3.)

6 krajín, v ktorých ľudia najviac milujú hazardné hry (3.)

V poslednej tretej časti vám predstavíme ďalšie dve krajiny, v ktorých ľudia najviac milujú hazardné hry. Ktoré to budú po Británii, Singapure, Austrálii a Fínsku?

KANADA

Komunita hazardných hier je v Kanade na vzostupe. Podieľa sa na tom hneď niekoľko aspektov. Počnúc strediskami kasín v štýle Vegas, končiac novo legalizovaným priemyslom športových stávok. Od Britskej Kolumbie po Nové Škótsko má Kanada 88 kamenných kasín. Casino de Montreal je najväčším z nich, má rozlohu 526 000 metrov štvorcových. Lepšie, ako čokoľvek čo prináša Vegas. Toto kasíno hostí turnaje z prestížneho seriálu World Poker Tour. Pravidelnú hazardnú činnosť uvádza v Kanade 74 % dospelej populácie. Hazardné hry v tejto zámorskej krajine ročne vygeneruje 13 miliárd dolárov.

ČÍNA

Technicky vzaté, prísna čínska komunistická vláda všetky druhy hazardu striktne zakazuje. Čínski občania milujúci hazardné hry ale cestujú za svojou zábavkou na ostrov Macao, ktorý je rajom hazardu. Tento malý ostrov obsahuje 41 plnohodnotných kasínových rezortov. Za posledné desaťročie sa elitní hráči pokeru dokonca natrvalo presťahovali do Macaa, aby bojovali v turnajoch s najväčšími vkladmi, aké kedy hrali. Patrí medzi nich aj 10-násobný víťaz zlatých náramkov WSOP Phil Ivey či online legenda Tom Dwan.

Hovorí sa, že hudba je univerzálnym jazykom, ktorý spája všetky kultúry a krajiny. Dovolím si tvrdiť, že hazardné hry sú tomu veľmi podobné. Hazard tu bol už od nepamäti, pred viac ako 8 000 rokmi predkovia ľudstva vytvorili kocky z mušlí, ako ukazujú fosílne nálezy.