6 krajín, v ktorých ľudia najviac milujú hazardné hry (1.)

6 krajín, v ktorých ľudia najviac milujú hazardné hry (1.)

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, v ktorých krajinách sveta sa hazardné hry tešia najväčšej obľube? Predstavíme vám TOP 6! V prvej časti prvé dve z nich.

V Británii a Singapúre majú hazardné hry veľmi silnú tradíciu

Veľká Británia

Británia žije najmä futbalom a tipovaním na športové zápasy. 8 320 stávkových kancelárií je toho jasným dôkazom. Značka William Hill vznikla už v roku 1934 a dnes je fenoménom po celej Európe. Podľa informácií BBC, britskí hráči každoročne stavia 449,44 milióna libier na futbalové zápasy. Kasína sú v Británii na rozmachu. Na území Spojeného kráľovstva ich nájdeme dokopy 156. Od krčmových typov až po superluxusné megakasína. Britskí hráči zbožňujú lotérie, stávky na konské dostihy, bingo a spomínané tipovanie na futbalové zápasy. Niet divu, že na hazardné hry ročne vo Veľkej Británii vložia 14,5 miliardy libier.

Singapúr

Suverénne najmenšia krajina v tomto zozname. Ostrov blízko Juhočínskeho mora s rozlohou len 274 štvorcových míľ je trikrát menší ako najmenší americký štát Rhode Island. Singapúrčania majú v sebe zakorenenú hlbokú vášeň pre hazard. Vzhľadom na obmedzenú rozlohu tu nájdeme iba dve kasína – Marina Bay Sands a Resorts World Casino Sentosa. No sú to tak obrovské kasína, že ani vo Vegas nenájdete niečo podobné. Najväčšie kasíno vo Vegas má rozlohu 200 000 štvorcových míľ herného priestoru. Pre porovnanie – Marina Bay Sands až 600 000 štvorcových míľ, na ktorých sa hráči môžu dosýtosti zabaviť. V Singapúre „fičia“ aj stávky na dostihy, lotérie či na šport. Vo výsledku hráči v Singapúre každoročne stavia na hazardné hry 7,66 miliardy dolárov. Priemerné ročné straty na jednu dospelú osobu sú vo výške 1 174 dolárov.