6 dôvodov, prečo kasína využívajú žetóny namiesto hotovosti

6 dôvodov, prečo kasína využívajú žetóny namiesto hotovosti

Zamýšľali ste sa už niekedy nad tým, prečo kasína využívajú žetóny namiesto hotovosti? Toto je šesť dôvodov, prečo je to tak.

Prečo kasína využívajú žetóny namiesto hotovosti

Povzbudenie hráčov, aby stávkovali

Kedy by ste váhali viac? Pri stávke 100-eurovej bankovky alebo žetónov v hodnote 100 eur? Je pravdepodobné, že žetóny na hranie miniete oveľa ochotnejšie. V hotovosti je niečo, čo spôsobuje, že ľudia sa peniaze zdráhajú pustiť z ruky, čo je problém, ktorý kasínové žetóny nemajú.

Psychológia výdavkov je jedným z hlavných dôvodov, prečo kasína využívajú žetóny namiesto hotovosti, je to dokázané odborníkmi a funguje to. Ľudská myseľ si žetóny nespája s hotovosťou, za ktorú platíte náklady na jedlo, bývanie či energie. Pre väčšinu hráčov sú žetóny len niečo, čo sa používa na hranie v kasíne.

Pre kasína je dôležité, aby hráči čo najviac peňazí premenili na žetóny. Je totiž veľmi pravdepodobné, že zostanú hrať, kým sa im neminú všetky žetóny. Pri hotovosti si dávajú väčší pozor.

Pohodlné účtovníctvo

Žetóny uľahčujú účtovníkom kasína sledovať hotovosť, ktorá je v obehu v priestoroch kasína. Rozličné tvary, farby a veľkosti žetónov uľahčujú ich triedenie a skladovanie.

Hra beží rýchlejšie a jednoduchšie

Počítanie papierových peňazí pri stávkach by zabralo priveľa času pri hracom stole. Aj preto kasína využívajú žetóny namiesto hotovosti. Vklady v žetónoch sa rýchlo a jednoducho realizujú a sledujú. To je dôležité aj pre krupiéra a bezpečnostný personál kasína.

Prevencia podvodov

Predstavte si, že nejaký hráč sa rozhodne kradnúť v kasíne. Zoberie žetóny, vybehne s nimi von. A čo? Má kopu bezcenných žetónov. Tie si totiž musí hráč dať vyplatiť v kasíne. Pretože so žetónmi nemožno obchodovať v žiadnej inej prevádzke než tej, ktorá ich vydala.

Technológia RFID dokáže identifikovať ukradnuté žetóny a odmietnuť ich vyplatenie. Technológia rádiofrekvenčnej identifikácie umožňuje kasínu overiť kasínové žetóny vysokej hodnoty. Pre tie s nízkou hodnotou sú špeciálne sériové čísla vyleptané na všetky žetóny kasín, aby sa ďalej zabránilo falšovaniu.

RFID umožňuje predstaviteľom kasína nájsť hráčov, ktorí vyhrávajú neobvykle veľa alebo rýchlym tempom a dokážu tak identifikovať podvodníkov.

Sledovanie veľkých hráčov

Sledovače kasínových žetónov sú užitočné nielen pri prevencii podvodov, ale sú užitočné aj pri hľadaní VIP hráčov. VIP sú hráči, ktorí míňajú na stávky obrovské peniaze.

Účely budovania značky

Z marketingového hľadiska sú kasínové žetóny mocnými nástrojmi značky. Vyleptanie mena a loga kasína na žetóny môže upevniť povedomie o značke kasína medzi hráčmi. Kasínové žetóny poskytujú aj bezpečnosť, organizáciu peňazí či posilňujú marketing.