5 znakov, že to s hazardnými hrami preháňaš

5 znakov, že to s hazardnými hrami preháňaš

Všetkého veľa škodí či všetko s mierou. Zvykli hovorievať starí rodičia. Určite toto zlaté pravidlo platí aj vo svete hazardu. Toto je päť základných znakov, že to s hazardnými hrami preháňaš!

5 znakov, že to s hazardnými hrami preháňaš

Prenasledovanie strát

Hazardné hry sú určené primárne ako zábava, nie nevyhnutne ako nástroj na dosahovanie zisku. To si ale veľa hráčov nedokáže uvedomiť (rovnako ako to, že kasíno je pri všetkých hrách v matematickej výhode). Prenasledovanie strát je cesta do pekla. Poznáte to. Po prehre si to chcete vrátiť, potom znova a znova. Zamotáte sa do bludného kruhu.

Strata spánku

Priveľa hazardu môže spôsobovať nedostatok spánku či stratu kvality spánku. Ak pracujete na plný úväzok a máte vo svojom živote bežné povinnosti, môže byť náročné nájsť si dostatok času na hazardné hry. To sa môže odrážať na tom, že budete po nociach vysedávať pri počítači a hrať v online kasíne namiesto toho, aby ste si poriadne pospali.

Skrývanie vašej hráčskej vášne

Ak začnete tajiť vaše hranie pred ľuďmi, najmä tými najbližšími, je na čase zbystriť pozornosť. Môže to byť vážne. Pokiaľ hráte len občas a pre zábavu, nebudete mať dôvod zatajovať to. Musíte byť úprimní najmä sami k sebe.

Neplatenie účtov

Ak ste hazardný hráč a máte problém s platením bežných účtov, je na čase pozrieť sa pravde do zrkadla. Nesúvisí to s prehnaným hraním? Pokiaľ ste zodpovedný a rozumný človek, nenecháte to zájsť tak ďaleko, že na úkor hazardu nebudete zvládať platenie účtov a spôsobíte si existenčné problémy.

Problémy v sociálnom živote

Máte v poslednom čase rozbroje s partnerom, šéfom či priateľom? Nie je za tým náhodou priveľká angažovanosť v hraní hazardných hier? Ak sa vo vašom živote objaví chaos, negativita či nezhody, mali by ste si aspoň na čas dať pauzu od hazardu a zistiť, čo to nemá spoločnú súvislosť.