5 znakov, podľa ktorých zistíte, či sa vám hazardné hry oplatia

5 znakov, podľa ktorých zistíte, či sa vám hazardné hry oplatia

Ako prísť na to, či sa vám hazardné hry oplatia? Týchto päť znakov vám to pomôže rozpoznať.

Je víťazenie váš cieľ?

Každý hráč, ktorý hrá hazardné hry, chce pochopiteľne vyhrať. Málokto však robí kroky potrebné pre to, aby to reálne dokázal. Spravte rozhodnutie, či chcete alebo nechcete robiť to, čo pre víťazenie potrebujete. Ak chcete byť víťazom, musíte tomu obetovať potrebný čas, úsilie aj peniaze. Malé percento hráčov prišlo na to, ako vyhrávate a môžete to dokázať aj vy. Ste ochotní študovať hodiny veci súvisiace s hazardom? Dokážete investovať stovky hodín času do tréningu? Budete hľadať najziskovejšie príležitosti na hazardné hry? Víťazstvo je výsledkom väčšej práce, než je väčšina hráčov ochotná urobiť. Chcete vyhrávať alebo chcete byť ako priemerný hráč? Rozhodnutie je len na vás.

Aké veľké riziko dokážete zvládnuť?

Stávka na istotu alebo istý systém zarábania v hazarde jednoducho neexistuje. Potvrdí vám to každý profesionálny hráč. Aj ziskoví hráči z dlhodobého hľadiska majú obdobia, kedy prehrávajú. V hazardných hrách stále existuje riziko. Otázka teda znie: aké veľké riziko dokážete zvládnuť so svojím bankrollom? Musíte sa sami rozhodnúť, aké veľké riziko ste schopní uniesť.

Aj odpovede na tieto otázky vám môžu pomôcť zistiť, či sa vám hazardné hry naozaj oplatia

Aký je váš rozpočet?

Táto otázka úzko súvisí s predošlou. Rovnako ako vaša tolerancia voči riziku, aj váš rozpočet musí byť taký, aký vám vyhovuje. Aj keď sa naučíte ako vyhrávať, stále musíte vedieť pracovať s rozpočtom. Úspešní hráči používajú peniaze na to, aby zarábali ďalšie peniaze. To znamená, že musia chrániť svoj kapitál, aby mohli naďalej zarábať.

Dokážete prestať, keď už raz začnete?

Existuje veľa hráčov, ktorí nevedia prestať hrať, keď raz začnú. Závislosť na hazardných hrách vám môže zničiť život – vaše financie, vzťahy, kariéru. Musíte vedieť, či ste schopní prestať hrať, keď raz začnete. Ak registrujete na sebe príznaky problémového hrania, skúste radšej vyhľadať pomoc a venovať sa inej aktivite. Nikdy nehazardujte s peniazmi, ktoré si nemôžete dovoliť prehrať!

Sú hazardné hry najlepším využitím vášho voľného času?

Bez ohľadu na to, či vyhrávate alebo nie, musíte si položiť otázku, či je hazard najlepším využitím vášho času. Ak zarábate na hazarde, potom táto otázka asi nemá miesto. Pokiaľ patríte k bežným hráčom a prehrávate v priemere možno 100 € za niekoľko hodín hazardnej zábavy, je to v poriadku. Aj za iné zábavné aktivity zaplatíte porovnateľnú sumu. Ale pokiaľ patríte k hráčom, ktorí za hodinu hazardu prehrajú 1000€, tak dokážete nájsť množstvo iných foriem lacnejšej zábavy.