5 tipov na progresívne výherné automaty

5 tipov na progresívne výherné automaty

Progresívne výherné automaty sa tešia čoraz väčšej obľube medzi hazardnými hráčmi. Prinášame ti päť tipov, ako z nich vyťažiť čo možno najviac.

Čo sú to progresívne výherné automaty?

Sú to v skratke sloty s progresívnym jackpotom. Neprogresívny jackpot majú stanovený cenový fond, zväčša jackpot závisí od výšky tvojho vkladu. Progresívne jackpoty narastajú s tým, čím viac hráčov na nich hrá a nevyhráva. Nie všetky sloty disponujú progresívnymi jackpotmi a preto ak máš o hru na nich záujem, zisti si to.

5 tipov na progresívne výherné automaty

Hrajte jackpoty, ktoré majú deadline

Progresívne výherné automaty prinášajú jackpoty, ktoré budú rásť donekonečna, kým ich niekto nevyhrá. Preto práve na nich padajú zväčša historicky najvyššie výhry v kasínach. Výborný tip je vyberať si progresívne jackpoty, ktoré musia padnúť do určitého termínu. Skvelým príkladom takéhoto typu progresívnych jackpotov sú Hot Drop Jackpoty – napríklad hodinový, denný alebo týždenný jackpot. Iste, hodinové jackpoty ponúkajú menšie výhry ale zas na druhej strane máš väčšie šance na ich získanie. Ďalšia vec je, že čím viac sa blíži deadline týchto jackpotov, tým viac stúpajú tvoje šance, že vyhráš tento jackpot.

Pozorne čítaj pravidlá hry a kasína

Ak ťa zaujímavú progresívne výherné automaty, tak veľmi pozorne si prečítaj pravidlá konkrétnej hry aj kasína. Dozvieš sa o podmienkach získania progresívneho jackpotu či rozličných obmedzeniach. Napríklad: minimálna stávka na získanie jackpotu, vplyv jackpotu na návratnosť stávok (RTP) alebo počet výherných línií potrebných na získanie jackpotu. Prečítaj si pozorne aj pravidlá konkrétneho kasína, pretože niektoré majú napríklad podmienku, že naraz si z výhry môžeš vybrať len určitú sumu.

Počkaj, kým výška progresívneho jackpotu narastie

Progresívne výherné automaty vyžadujú veľa trpezlivosti a odporúčame počkať, kým výška jackpotu v nich narastie. Ak hráš progresívny jackpot príliš skoro po tom, ako ho vyhral niekto iný, je veľmi pravdepodobné, že ho len kŕmiš pre ďalších hráčov. Počkaj isté obdobie od poslednej výhry a zvýšiš tým svoju šancu na úspech, navyše zvýši sa aj celková hodnota progresívneho jackpotu.

Vyber si kasíno s históriou výhercov

Kasína vedia, že jackpoty môžu byť skvelým marketingovým nástrojom. Mnoho online kasín preto bude propagovať výhercov svojich jackpotov a sumy, ktoré vyhrali. Hráčom to umožňuje porovnávanie aj v tomto smere a odporúčame vybrať si podľa týchto záznamov kasína, v ktorých sa progresívne jackpoty vyhrávajú najčastejšie alebo majú najvyššiu hodnotu.

Využi bonusy na získanie ďalších točení

Existujú bonusy, ktoré využijete aj pre progresívne výherné automaty. Dôkladne si preštudujte podmienky a pravidlá. Ale prečo nevyužiť bonusy na získanie ďalších točení a zvýšenie tak svojej šance na výhru progresívneho jackpotu?