5 tipov ako prestať s hraním hazardných hier

5 tipov ako prestať s hraním hazardných hier

Prevencia je najlepší liek! Toto je päť skvelých tipov ako prestať s hraním hazardných hier, keď vznikne problém.

5 tipov ako prestať s hraním hazardných hier

Priznaj si, že máš problém

Prvým krokom k prekonaniu svojej závislosti je priznať si, že máš problém, čo nie je nikdy ľahké. Budeš sa cítiť emocionálne zmätený: racionálna časť tvojej osobnosti ti povie, aby si prestal, pretože vieš, že ti to ničí život, zatiaľ čo tvoja druhá strana bude túžiť po hazardných hrách. V tomto bode je čas vyhľadať odbornú pomoc a existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť.

Hovor s niekým, komu dôveruješ

Je dôležité, aby si sa zveril niekomu, s kým sa cítiš dobre a kto ti bude schopný ponúknuť emocionálnu podporu. Spoločne môžete vytvoriť akčný plán. Či už chceš so svojou závislosťou bojovať bez odbornej pomoci, alebo by si radšej navštívil odborníka, bude ti dôležitým sprievodcom v tvojom náročnom boji. Pre mnohých ľudí je užitočné porozprávať sa s ostatnými na online fóre o závislosti od hazardných hier alebo si navzájom prečítať príbehy, aby zostali motivovaní. Je nesmierne upokojujúce vedieť, že nie ste sami.

Zablokuj si prístup k hraniu hazardných hier

Odstráň všetky aplikácie na hazardné hry, zablokuj všetky webové stránky s hazardnými hrami a nenavštevuj fóra s tipmi, o ktorých si myslíš, že by ťa mohli zvádzať k recidíve. Môžeš použiť nástroj na sebavylúčenie, ktorý ti automaticky zablokuje prístup na stovky stránok s hazardnými hrami a stávkovaním. Môžeš tiež obmedziť svoj prístup k hazardným hrám tak, že sa vyhneš kamenným kasínam, ako aj zdržiavaniu sa s priateľmi alebo rodinou, ktorí majú radi hazardné hry rekreačne.

Prevezmi kontrolu nad svojimi financiami

Opýtaj sa svojho priateľa alebo člena rodiny, ktorý ťa podporuje, či môže spravovať tvoje financie za teba, aspoň na mesiac alebo dva, kým sa vyrovnáš so svojou závislosťou. Neznamená to od nich žiadať, aby splatili tvoje dlhy – znamená to dať im kontrolu nad tvojimi peniazmi. Môžu spravovať tvoj bankový účet a kreditné karty, zatiaľ čo ty hľadáš pomoc so správou dlhu.

Snaž sa udržiavať aktívnym

Ako pri každej závislosti, abstinencia je najťažšia časť. Aby si to prekonal, musíš byť stále zaneprázdnený. Odporúčame ti začať s novým koníčkom, ako je fyzická aktivita, ktorá zamestná tvoju myseľ a vyplní voľný čas. Mnoho ľudí tiež zistí, že joga a meditácia môžu pomôcť s pocitmi viny a úzkosti, ktoré často prichádzajú ruka v ruke s problémom s hazardom.