5 spôsobov, ako sa problémoví hráči snažia ospravedlniť svoje straty

Online hazard narastá, hráčov pribúda a logicky sa zvyšuje aj počet tých problémových. Ak sa chcete ubezpečiť, že ste na správnej ceste, dávajte pozor na nasledujúce výhovorky, ktoré majú problémoví hráči tendenciu robiť.

Ako problémoví hráči ospravedlňujú svoje straty?

Stále vyhráva? Nemožné

Neustále zdôrazňovanie víťazných návštev kasína či výhier v online kasíne. Vyhýbanie sa zmienkam o následných stratách. To všetko možno považovať za veľkú červenú zástavu.

Hráč, ktorý neustále má potrebu zdôrazňovať, ako sa mu v kasíne darí či darilo, pravdepodobne len zakrýva svoje neúspechy. Snaží sa vytvoriť dojem, že mu to ide výborne a preto pokračuje v hraní.

Zľahčovanie a popieranie strát

Je to prirodzený ľudský obranný mechanizmus, ktorý zabráni kritickým poznámkam. Najmä ak sú to blízki priatelia alebo členovia rodiny. Nakoniec, prísť domov po celom dni v kasíne a nenútene priznať, že ste stratili týždenný rozpočet na nákup potravín. To nie je zrovna recept na pohodový život.

Klamenie o hraní v kasíne a skutočnom dôvode míňaní peňazí

Keď sa chýbajúce peniaze stanú bodom sporu v páre so spoločnými financiami, problémoví hráči sú často pravdepodobnými vinníkmi. A keď zistíte, že klamete ostatných, aby ste zakryli návštevy kasína, alebo manipulujete s bankovými účtami, aby ste minimalizovali straty, je na čase si uvedomiť, že závislosť od hazardných hier môže byť váš prípad.

Reči o tom, že straty sú postrádateľné na základe výšky platy alebo úspor

„Pracujem tvrdo na to, aby som si zarobil svoje peniaze. Tak prečo sa mi má niekto starať do toho, ako ich míňam?,“ poznáte vyjadrenia v tomto štýle. Tak pozor na to, často znejú aj z úst problematických hazardných hráčov.  Keď má niekto obrovský príjem, zaplatí si šeky, stravu a zostane mu aj čosi navyše, neznamená to, že prehrávať pravidelne obrovské sumy v kasíne je v poriadku.

Obviňovanie práce, priateľov či rodiny z neustálej potreby „odfúknuť si“

Kedykoľvek hazardný hráč pripíše svoje časté návštevy kasína hnevu či frustrácii, môžete tušiť, že ide o problém. „Odfúknutie si“ po ťažkom dni, po ťažkom období a podobne…to je výhovorka, ktorou aj alkoholici ospravedlňujú potrebu pravidelne sa pozrieť na dno pohárika.

Prečítajte si tiež článok 5 otázok, ktoré by si mal každý hazardný hráč položiť.