5 skvelých tipov ako prestať strácať peniaze v kasíne

5 skvelých tipov ako prestať strácať peniaze v kasíne

Ako prestať strácať peniaze v kasíne? Otázka, ktorú si kladú mnohí hazardní hráči. Týchto 5 tipov vám s týmto problémom môže výrazne pomôcť!

5 tipov ako prestať strácať peniaze v kasíne

Mať bankroll a plán

Chystáte sa ísť hrať do kasína, tak si odložte bokom peniaze, ktoré nebudete potrebovať na žiadne nevyhnutné či životné výdavky. Túto čiastku môžeme nazvať bankroll. Ak tieto peniaze miniete, nič vážne sa nestane. Odborníci odporúčajú staviť na jednu hru najviac 5 % svojho bankrollu. Napríklad si vyčleníte na hranie 500 €, tak na jednu hru stavíte najviac 25 €. Hranie v kasíne berte ako nákup zábavy, neočakávajte, že vaše peniaze sa vrátia späť. V prípade, že prehráte stanovený bankroll, nebežte do bankomatu vybrať ďalšie peniaze.

Hrajte len výhodné hry

Zoznámte sa s pojmom House edge – výhoda kasína oproti hráčovi. Vyjadruje sa v percentách a poukazuje na to, koľko zo stavenej čiastky v dlhodobom horizonte na tejto hre stratíte. Najhoršie v tomto smere sú číselné lotérie či hracie automaty, tým sa vyhnite oblúkom. Najlepšie sú hry ako napríklad blackjack či poker.

Preč od slotov

Sloty sú „žrútom peňazí“, automaty sú nastavené tak, aby udržali hráčov dlhú dobu a majú vysoký House edge. Navyše sú veľmi návykové, na čo si treba dať pozor. Ak sa chcete zabaviť hraním na slotoch, nastavte si nejaký časový limit (10-15 minút) a dodržte ho. Vyberajte si sloty s najvyššou hodnotou RTP (čítajte recenzie na internete), čo znamená najvyššiu návratnosť stávok.

Hrajte, pite až potom

Alkohol a hazardné hry – to nie je dobrá kombinácia. Pokiaľ hľadáte výlučne len zábavu, nech to stojí, čo to stojí, potom áno. Ale ak sa vrátime k téme z úvodu: ako prestať strácať peniaze v kasíne – tak sa popíjaniu počas hrania určite snažte vyhnúť. Alkohol otupuje úsudok, znižuje zábrany, zbytočne priveľa riskujete a napokon vás to stojí veľa peňazí. Prečo asi ponúkajú mnohé kasína drinky zadarmo?

Vedieť kedy prestať

Naháňanie prehier je najhoršia vec, ktorá sa vám v kasíne môže stať. Poznáte ten pocit, keď prehráte a chcete okamžite získať stratené peniaze späť? Zamotávate sa do tohto začarovaného kruhu viac a viac, strácate čoraz viac peňazí. V prípade, že sa vám podarí napríklad aj na začiatku nejaká malá výhra, zoberte ju a nehrajte už viac.