5 bežných mýtov o hraní v kasínach a pravda za tým

5 bežných mýtov o hraní v kasínach a pravda za tým

O hraní v kasínach koluje množstvo mýtov a poloprávd. Teraz sa pozrieme bližšie na päť z nich a ozrejmíme si, aká je za tým pravda.

5 bežných mýtov o hraní v kasínach a pravda za tým

„Ak budem ďalej hrať, moje šťastie sa zmení a vyhrám späť peniaze, ktoré som predtým stratil.“

Zakaždým, keď dáte do hry stávku, je výsledok hry úplne nezávislý od výsledku vašej predošlej hry. Časom platí, že čím viac hráč riskuje, tým viac stráca. Cestou do záhuby je zaslepene prenasledovať straty a silou-mocou ich chcieť hneď vyhrať späť.

„Takmer som vyhral, musím pokračovať a vyjde to.“

„Takmer“ výhra v skutočnosti neznamená, že skutočná výhra je hneď za rohom. Ani náhodou.

„Ak budem hrať viac hier súčasne, zvýšim tým svoju šancu na výhru.“

Ak hráte na dvoch hracích automatoch naraz alebo sa zapojíte súčasne do dvoch pokerových hier, vôbec to neznamená, že zvýšite svoju šancu na výhru. Práve naopak. Veľmi ľahko sa vám môže stať, že budete prehrávať dvakrát rýchlejšie. Nehovoriac o tom, že rozptyľovanie pozornosti dvoma smermi tiež nie je práve najlepší nápad.

„Mám špeciálnu stratégiu na výhru: dávam určité čísla do lotérie alebo stláčam tlačidlo na automate v určitý čas.“

Výsledok väčšiny hazardných hier, najmä lotérií a hracích automatov, je úplne náhodný. Bez ohľadu na to, čo robíte, nemôžete ho ovplyvniť.

„Dnes mám pocit, že je to môj šťastný deň. Viem, že vyhrám.“

Pozitívne nastavenie je základom vo všetkých oblastiach života. Ale dúfanie, želanie či potreba vyhrať peniaze nemá žiadny vplyv na výsledok hazardnej hry. Práve naopak. Môže zvyšovať tlak na hráča a častokrát tým výsledok len zhoršuje.