4 veci, ktoré zabijú tvoj bankroll

4 veci, ktoré zabijú tvoj bankroll

Predstavíme vám štyri veci, ktoré za akýchkoľvek okolností zabijú váš bankroll, resp. rozpočet na hranie hazardných hier.

PRENASLEDOVANIE PREHIER

Najbežnejšia chyba, po ktorej hazardní hráči prídu o celý svoj bankroll. Aj skúsenejší hráči majú nutkanie po prehre nasledovať ich a snažiť sa o okamžitú návratnosť stratených peňazí. Ale je to bludný kruh, ktorý zaručene povedie len k jednému – strate vášho bankrollu.

DRAHÉ HRACIE AUTOMATY

Výherné automaty majú rozličné minimálne hodnoty stávok na jedno roztočenie. Logicky, ak nechcete rýchlo prichádzať o svoj bankroll, radšej hrajte na slotoch s najnižším minimom na jeden spin. Skúsenejší hráči vám povedia, že v Las Vegas nájdete výherné automaty, ktorých minimálna hodnota stávky na roztočenie je pokojne 10 dolárov.

Priemerná návratnosť výherných automatov dosahuje úroveň 90 až 92 %. Na jednoduchom príklade ukážeme, ako v závislosti od výšky minimálnej stávky na jeden spin stúpa rýchlosť straty vášho bankrollu. Povedzme, že hráme spin za 3 doláre na slote s výhernosťou 90 %.

Počas 60 minút odohráte v priemere 500 spinov. Očakávaná strata pri uvedených údajoch je 150 dolárov za každú hodinu hry. Trošku drahá zábava, nemyslíte?

Aj toto zaručene zabije váš bankroll

STOLY NA BLACKJACK 6:5

Blackjack patrí medzi najlepšie hazardné hry a určite lepšie ako výherné automaty v zmysle strát/výhier peňazí. V kasínach po celom svete ale pribúda pre hráča nevýhodných stolov, ktoré vyplácajú výhry v pomere 6:5. Snažte sa vyberať a hrať na stoloch s výplatným pomerom 3:2.

Rozdiel medzi stolmi s uvedenými výplatnými pomermi je väčší, ako si mnoho hráčov dokáže predstaviť. Uvedieme jednoduchý príklad. Pri stávke 100 € na ruku vyhráte 150 € pri stole s výplatným pomerom 3:2. Ale pri stole, ktorý vypláca výhry v pomere 6:5 za rovnaký vklad vyhráte len 120 €. Hranie blackjacku pri nevýhodných stoloch 6:5 postupne zabije váš bankroll.

HRANIE ALL IN V POKRI

Pri sledovaní iných ako hrajú poker najzaujímavejšia situácia nastáva, keď jeden z hráčov zahrá all in. Teda stávku za všetko. Pokiaľ druhý hráč dorovná a tiež zahrá all in, ten ktorý z nich prehrá, príde o všetko. Niekedy je táto riskantná stávka užitočná. No väčšina hráčov all in hrá až príliš často a zbytočne. To je najrýchlejšia cesta ako prísť o svoj bankroll.