4 tipy, ako na hazardné hry bez stresu

4 tipy, ako na hazardné hry bez stresu

Stres znižuje mentálny aj fyzický výkon. Ako sa tejto brzde vyhnúť, keď si chcete naplno užívať hazardné hry v kasíne?

Skvelé tipy, ako na hazardné hry bez stresu

Zabávajte sa a nelipnite príliš na výhrach

Hazardné hry majú primárne slúžiť na zábavu hráčov. Hráči by mali pochopiť, že existuje nejaký „house edge“, resp. výhoda kasína a preto kasína smerujú k zárobkom práve na úkor hráčov. Netlačte na pílu, nesmiete lipnúť na výhrach, pretože to prináša množstvo stresu. Užívajte si samotné hry a zabávajte sa, potom stres nemá žiadnu šancu.

Vyberajte si hry s nízkou výhodou kasína

V tomto smere je vhodné hrať online, pretože internetové herne majú vo všeobecnosti nižšiu výhodu ako kamenné. Spôsobujú to nižšie režijné náklady (energie, zamestnanci a podobne), preto online kasína potrebujú nižšiu maržu. Hazardné hry prinášajú najviac stresu najmä v súvislosti s prehrami. Kľúčom je nájsť si hry s nízkou výhodou kasína a následne vás to udrží dlhšie v hre. Blackjack či video poker patria k hazardným hrám s najnižšou výhodou kasína.

Budujte a udržiavajte zdravý bankroll

Bankroll poznáme aj ako kapitál. V podstate sú to peniaze, ktoré má hráč k dispozícii na hazardné hry. Keď sa bankroll rýchlo míňa, tak to spôsobuje značný stres. Ako sa tomu vyhnúť? Kľúčové je dopredu si určiť peniaze, ktoré nepotrebujete na iné dôležitejšie veci (školné pre dieťa, nájomné, strava a podobne) a tie môžete pokojne utratiť v kasíne. Už toto podstatne zníži úroveň stresu pri hraní. Praktizujte princípy kvalitného bankroll manažmentu a stres nemá šancu.

Vedieť, ako hrať obľúbené hry

Mnoho stresu hazardným hráčom spôsobuje neznalosť pravidiel hier, ktoré hrajú alebo neznalosť vhodných stratégií či postupov, ktoré v nich môžu uplatniť, aby znížili výhodu kasína. Dobrou metódou, ako sa naučiť techniky jednotlivých hier je trénovanie online vo verzii zadarmo. Čím viac viete, tým menší stres pri hraní zažijete.