4 spôsoby, ako sa vyhnúť závislosti od hazardu bez toho, aby ste s tým úplne prestali (1.)

4 spôsoby, ako sa vyhnúť závislosti od hazardu bez toho, aby ste s tým úplne prestali (1.)

Ako sa vyhnúť závislosti od hazardu? A dokonca bez toho, aby ste s gamblingom nevyhnutne „sekli“? Tu sú štyri vynikajúce spôsoby!

Prvé dva spôsoby, ako sa vyhnúť závislosti od hazardu bez toho, aby ste s ním skončili

Majte bankroll a udržujte svoje stávky na nízkej úrovni

Recept na udržanie vašich stávok pod kontrolou je jednoduchý a nazýva sa bankroll manažment alebo správa bankrollu. Je to kľúč k vášmu úspechu. Ako to funguje? Ešte predtým, ako začnete hrať, si určite konkrétnu čiastku, ktorej potenciálna strata vám nespôsobí žiadne ťažkosti. Berte to viac ako nákup, než ako investíciu. Následne sa rozhodnite, koľko percent z vášho bankrollu budete dávať na jednu stávku (napríklad rozmedzie 3 – 10 %). Ak máte bankroll 500 eur, nikdy nevsadíte menej ako 15 eur a zároveň viac ako 50 eur. Cieľom bankrollu je zabrániť zdrvujúcim stratám, ktoré vytvárajú dojem nutnosti „naháňať sa“ za ich okamžitým vyrovnaním. Správne nastavenie a manažovanie bankrollu je alfou a omegou úspechu v hazardných hrách. A pomôže vám vyhnúť sa závislosti od hazardu.

Dva dni voľna za týždeň

Aby ste sa vyhli tomu, že hazardné hry sú každodennou záležitosťou, stanovte si podmienku, že aspoň dva dni v týždni sa im nebudete venovať vôbec. Zlomíte tak vo svojom mozgu mechanizmus, ktorý podporuje vznik závislostí. Navyše si vyčistíte od hazardu hlavu a pri následnom návrate do kasína bude schopný uvažovať s väčším nadhľadom. Budovanie disciplíny a vedieť si povedať „dnes nie“ je veľmi podstatné smerom k dosahovaniu úspechu aj vyhýbaniu sa vzniku závislosti od hazardu.

V druhej časti vám prinesieme ďalšie dva spôsoby, ako sa vyhnúť závislosti od hazardu bez toho, aby ste s ním museli skončiť.