4 pravidlá v kasíne o ktorých sa nehovorí, ale treba ich dodržiavať

4 pravidlá v kasíne o ktorých sa nehovorí, ale treba ich dodržiavať

Nehovorí sa o nich, ale mal by si ich určite dodržiavať. Štyri neoficiálne pravidlá v kasíne.

Štyri nepísané pravidlá v kasíne

Nežiadaj krupiéra o radu

Krupiéri pomáhajú hladkému priebehu hier a tiež hráčom v kasíne. Radi hráčom zodpovedia akúkoľvek otázku ohľadom pravidiel hry. Napokon, chcú dostávať „všimné“ a nevrlosť im k tomu určite nepomôže. Nikdy však nežiadaj krupiéra o radu ohľadom vašej hry. Dostaneš ho tým do nepríjemnej situácie, pretože nastane konflikt záujmov. Na jednej strane je zamestnancom kasína a na druhej chce pôsobiť pozitívne na hráča, aby dostal „všimné“. Navyše ak ti dá radu a prehráš, môže nastať nepríjemná situácia. Môžeš ho obviniť, že ti zámerne poradil zle, aby si prehral a môže z toho vypuknúť až konflikt. Spomalí to hru, odoženie ostatných hráčov a kasínu to spraví negatívnu reklamu. Krupiér nemá v náplni práce radiť hráčom, ako zvýšiť šance na výhru a podobnými žiadosťami či otázkami ho dostaneš akurát do nepríjemnej situácie.

Neraď iným hráčom, čo majú robiť. Ak o to vyslovene nepožiadajú

Zažil to každý pravidelný návštevník kamenných kasín. Vidíte iného hráča, ako robí nerozumné chyby a doslova „kŕmi“ kasíno peniazmi. Máš nutkanie dať mu jednu či dve rady, aby si jeho utrpenie zastavil. Ale zabrzdi, nikdy to nerob, pokiaľ ťa o to vyslovene niekto nepožiada. Nemal by si dospelým ľuďom radiť, čo majú robiť so svojimi peniazmi. Navyše riskuješ, že to dotyčný zoberie zle a vznikne hádka či väčší konflikt.

Počkaj, kým budeš na rade

Predbiehanie – jedna z najotravnejších vecí, ktorým môžeš v kasíne čeliť. Naštve to krupiéra, ostatných hráčov aj čašníčky. Ak hráš hru s inými ľuďmi, vždy hraj vtedy, keď si na rade.

Nezabudni na všimné pre krupiéra

Medzi nepísané pravidlá v kasíne patrí zakaždým dať „všimné“ krupiérovi. Ich základný plat je dosť nízky a „tringelty“ od hráčov tvoria značnú časť ich pravidelného mesačného zárobku. Nepísaným pravidlom je dať „všimné“ krupiérovi po väčšej výhre alebo keď ukončíte hru a odchádzate od stola. Dajte im toľko, koľko si môžete dovoliť. Neexistuje presne stanovená suma či percento, ale ide o princíp.