3 podceňované spôsoby, ako inteligentní hráči vyhrávajú viac peňazí

3 podceňované spôsoby, ako inteligentní hráči vyhrávajú viac peňazí

Chcete sa radiť medzi úspešných hazardných hráčov? Chcete vyhrávať v online kasíne viac peňazí? Toto sú tri podceňované spôsoby, ako inteligentní hráči vyhrávajú viac!

Nachádzajú a využívajú výhody

House edge je termín, ktorý označuje výhodu kasína voči hráčom. Túto výhodu majú kasína pri všetkých hrách. No inteligentní hazardní hráči vedia, že sa dajú nájsť a využiť rôzne výhody, aby zvýšili svoju šancu na výhru. Boli by ste ochotní staviť 10 EUR na výhru 10 EUR, ak by ste mali 50 % šancu na výhru? Aká by bola vaša odpoveď, keby ste mohli staviť 10 EUR na výhru 10 EUR a mali by ste 51% šancu na výhru? Ak by ste mohli uzavrieť takúto stávku, chceli by ste ju uzatvárať tak často, ako len môžete. Pokiaľ je hra férová, zaručene zarobíte, ak budete hrať dostatočne dlho. V čom spočíva úspech víťazných hráčov? Vedia rozoznať, kedy môžu získať výhodu oproti kasínu a vedia to využívať. Príkladom je počítanie kariet v blackjacku, poznanie pokročilých pokerových stratégií alebo systémy na ruletu.

Inteligentní hráči v kasíne používajú bankroll, finančný manažment a striktné limity

Inteligentní hráči vyhrávajú viac peňazí v hazarde aj preto, lebo nenarábajú s vkladmi „halabala“. Všetko má svoj systém. Základom je bankroll – akýsi kapitál. Jeho stav hráčovi ukazuje, či prehráva alebo vyhráva. Na základe toho vie prijímať rôzne opatrenia. Finančný manažment vás usmerní pri výške vkladov. Striktné limity zas zabránia bezhlavému utrácaniu peňazí. Ide o limity na výšky stávok, na výhry či časové limity.

Vedia, ktoré hry v kasíne je najvýhodnejšie hrať

Stavili by ste 10 EUR s možnosťou vyhrať 10 EUR, ak by ste mali 50 % šancu na výhru? Stavili by ste 10 EUR na výhru 10 EUR, ak by ste mali iba 45 % šancu na výhru? Z dlhodobého hľadiska, ak hráte hry s nevýhodnými pravdepodobnosťami (či kurzami) na výhru, budete stratoví. Inteligentní hráči si nekupujú lístky do lotérie, ani nesedia hodiny pred výhernými automatmi. Vedia totiž, že najväčšia šanca na pravidelný zisk je pri blackjacku či pokeri, kde možno využívať rôzne nástroje alebo taktiky, ktoré ovplyvnia pravdepodobnosť výhry pozitívnym smerom.