3 dôvody prečo ignorovať výplatnosť hracích automatov

3 dôvody prečo ignorovať výplatnosť hracích automatov

Výplatnosť hracích automatov alebo RTP je často príliš preceňovaná medzi hráčmi. Toto sú 3 dôvody, prečo ju môžete ignorovať.

Prečo ignorovať výplatnosť hracích automatov

Malý vplyv na krátkodobé výhry

Drvivá väčšina hráčov považuje výplatnosť hracích automatov za ukazovateľ ich šancí na výhru v danej relácii. Ale RTP má zvyčajne len minimálny vplyv na krátkodobé zisky či straty. Percentá výplat sú dlhodobé a priemerné ukazovatele. Väčšina hráčov sa ani zďaleka nepribližuje uvedeným percentám výplat. Aj keď hrací automat ponúka 96 % RTP, nebolo by nezvyčajné, ak počas krátkodobej relácie vyhráte medzi 40 % až 150 % svojich stávok. Hracie automaty patria medzi najnestabilnejšie hazardné hry a preto sa krátkodobé výsledky môžu výrazne líšiť od uvádzaných priemerných hodnôt.

Ťažko odhadnúť návratnosť automatov s progresívnym jackpotom

Má zmysel ignorovať výplatnosť hracích automatov s progresívnym jackpotom. Rastúce jackpoty výrazne sťažujú určenie RTP. Populárne progresívne hry môžu ponúkať výplaty v hodnote miliónov eur. Toto nastavenie je atraktívne hre hráčov snívajúcich o tom, že zbohatnú na automatoch. Ale tiež znemožňuje odhad návratnosti stávok. Každý progresívny slot začína základnou hodnotou, kedy je možné ešte poznať mieru RTP. Napríklad: Mega Fortune od NetEnt začína s jackpotom 250 000 eur. Základná výplatnosť je 96,4 % a táto hodnota sa zvyšuje, keď jackpot presiahne čiastku 250 000 eur. Problém nastáva, keď ide o hru s nízkou základnou výplatnosťou. Pointa spočíva v tom, že nie je možné zistiť presnú výplatnosť hracích automatov s progresívnym jackpotom. Chýbajú k tomu kľúčové premenné a teda môžete len hádať.

Lepšie hrať hracie automaty online ako v kamennom kasíne

Väčšina hracích automatov má podobnú výplatnosť. Stačí vedieť, že výplatnosť hracích automatov online sa pohybuje zvyčajne na úrovni 95 – 97 %. V kamennom kasíne dosiahnu zriedka výplatnosť 95 %. Ďalšia vec je, že kamenné kasína môžu hráčov zavádzať. Uvedú v herni nápis „Až 98 % výplatnosť“. Hráči si myslia, že sa to týka všetkých hracích automatov a sadnú si ku ktorémukoľvek z nich. Pritom to platí len na jednu vybranú hru. Nenechajte sa dobehnúť a podobným „lákadlám“ nikdy neverte. Radšej hrajte online hracie automaty, ktoré majú vyššiu výplatnosť.