28 miliardárov z hazardného priemyslu na zozname najbohatších ľudí sveta podľa Forbes

Forbes pravidelne zverejňuje zoznamy najbohatších ľudí sveta. 28 miliardárov z hazardného priemyslu sa dostalo do tohto rebríčka.

Kto je najbohatší kasínový magnát podľa Forbes?

Podľa spomínaného zdroja z 2 775 miliardárov na svete je 28 z hazardného priemyslu. Dr. Miriam Adelsonová je na vrchole zoznamu najbohatších kasínových magnátov sveta.

Jej manžel Sheldon bol zakladateľom spoločnosti Las Vegas Sands. Po jeho smrti zdedila impérium a stala sa líderkou spomínaného zoznamu.

Sheldon Adelson zomrel v januári 2021 vo veku 87 rokov.

Dlhodobo bojoval s non-Hodgkinovým lymfómom a práve komplikácie spojené s týmto nebezpečným ochorením sa mu stali osudnými.

Bol synom židovských imigrantov, vyrastal v Bostone.

„Ak robíte veci inak, úspech vás bude prenasledovať ako tieň,“ vyslovil pamätný výrok v roku 2014. A ako sa neskôr ukázalo, dokázal sa na zozname Forbes dostať na vrchol rebríčka najbohatších kasínových magnátov.

Na jednej z konferencií odpovedal na otázku, aký chce, aby zanechal odkaz v zmysle, že mu nikdy nešlo o lesk jeho kasín či hotelov, ale o jeho vplyv na Izrael.

Bol úzko spojený s konzervatívnou stranou Likud. Financoval masovo čítaný bezplatný denník s názvom „Israel Hayom“ alebo „Israel Today“, ktorý výrazne podporoval predsedu vlády Benjamina Netanjahua.

S odhadovanou hodnotou majetku vo výške 38,2 miliardy amerických dolárov je doktorka Adelsonová 36. v poradí Najbohatších ľudí sveta podľa Forbes.

Napriek pandémii koronavírusu vzrástlo rodinné bohatstvo Adelsonovcov za uplynulých 12 mesiacov o 42,5 percenta.

Spoločnosť má kasína v Singapure, Vegas a Macau.

Začiatkom marca však spoločnosť Sands oznámila svoje plány na predaj svojich nehnuteľností v Las Vegas – The Venetian and Palazzo a Sands Expo and Convention Center – za 6,25 miliárd dolárov spoločnostiam Apollo Global Management a VICI Properties. Očakáva sa, že transakcia sa uzavrie vo štvrtom kvartáli 2021.