10 tipov ako znížiť riziko hrania hazardných hier

10 tipov ako znížiť riziko hrania hazardných hier

Zábava, ale zodpovedne! Hazardné hry môžu byť dobrý sluha, ale zlý pán. Toto je 10 tipov ako znížiť riziko hrania hazardných hier.

Hazardné hry sú zdrojom skvelého relaxu, zábavy či adrenalínu. Majú milióny fanúšikov po celom svete. Existujú profesionálni hráči, ktorí sa hazardnými hrami živia. Ale hazardné hry môžu byť dobrý sluha, no veľmi zlý pán. Je potrebné si uvedomiť mieru rizika, ktoré hazardné hry prinášajú. Potrebujete sa zabávať zodpovedne a snažiť sa zaviesť opatrenia, aby ste zabránili vzniku závislosti od hazardných hier, do pasci ktorej spadlo množstvo hráčov.

Toto je 10 skvelých tipov ako znížiť riziko hrania hazardných hier:

  1. Stavte vždy len to, čo si môžete dovoliť stratiť. Nechcete sa predsa pozerať na to, ako nájomné na budúci mesiac zmizne doslova šmahom ruky. Stávky na hazardné hry berte ako napríklad vstupné do kina, poplatok za zábavu, ktorú zažijete.
  2. Do kamenného kasína si prineste so sebou len sumu peňazí, ktorú si môžete dovoliť stratiť. V online kasíne majte účet nabitý len financiami, ktoré vám nebudú chýbať inde. V prípade straty nedopĺňajte konto či hotovosť vo fyzických kasínach.
  3. Nikdy si nepožičiavajte peniaze na hazardné hry. Môže vám to spôsobiť obrovské problémy a okrem toho aj ohroziť dobré medziľudské vzťahy.
  4. Nikdy sa nežeňte za svojimi stratami. Hráči po prehrách majú tendenciu okamžite sa snažiť získať stratené peniaze späť. Tak to však nefunguje. Dostanú sa akurát do začarovaného kruhu a straty ešte viac prehĺbia.
  5. Stanovte si časový limit, ako dlho chcete hrať hazardné hry a dôsledne ho dodržiavajte. Potrebujete predsa čas aj na prácu, rodinu či iné koníčky.
  6. Robte si pravidelné prestávky počas hrania hazardných hier. Je úplne jedno či hráte v kamennom alebo online kasíne. Pravidelné prestávky vám pomôžu udržať nadhľad.
  7. Nehrajte hazardné hry pod vplyvom alkoholu alebo drog. Strácate kontrolu nad svojimi emóciami, správaním a môže to viesť k iracionálnym a príliš riskantným rozhodnutiam. A v konečnom dôsledku vás to môže vyjsť poriadne draho.
  8. Pamätajte, že hazard prináša riziko – neexistujú žiadne záruky a žiadny spôsob, ako s istotou predpovedať výsledok hry.
  9. Nehrajte hazardné hry pokiaľ sa necítite v psychickej pohode. Ak ste unavení, nevyspatí, cítite depresiu, smútok alebo ste v strese, rozhodne to neventilujte hraním hazardných hier. Garantujeme vám, že veci len zhoršíte.
  10. Nikdy nedovoľte, aby hazardné hry boli vašim primárnym koníčkom. Venujte čas aj iným záľubám, športujte, urobíte niečo pre svoje fyzické zdravie, zabavíte sa a posilníte aj mentálnu stránku.