10 tipov ako hrať hazardné hry zodpovedne

10 tipov ako hrať hazardné hry zodpovedne

Opakovanie je matka múdrosti. Špeciálne v prípadoch hazardných hier a toto je 10 tipov ako hrať v online kasíne či v kamennom kasíne zodpovedne.

10 tipov ako hrať hazardné hry zodpovedne

Pamätajte: Je to platená zábava

Hazardné hry sú platená forma zábavy, preto je dôležité premýšľať o tom rovnakým spôsobom, akým premýšľate, keď si kupujete lístok do kina alebo jazdu na húsenkovej dráhe. Počas zážitku je to vzrušujúce a ak náhodou vyhráte niečo navyše, je to skvelé. Ide však o to, aby ste si užili ten základný čas a skúsenosti.

Nastavte si finančný limit

Keď ste vo víre hazardnej zábavy, môže byť ťažké sledovať peniaze. Preto je dôležité stanoviť si rozpočet na hazardné hry, ktorý vám stále poskytuje dostatok peňazí na bežné výdavky, a držať sa ho. Ak miniete všetky peniaze určené na hazard, je čas prestať.

Nastavte si časový limit

Či už vyhrávate alebo prehrávate, zdá sa, že čas beží iným tempom, keď hráte hazardné hry. Uistite sa, že ste si stanovili časový limit pre svoje hazardné hry, aby ste si našli čas na iné vzrušujúce alebo dôležité aktivity.

Neprenasledujte prehry

Niektoré dni ste hore a niektoré dole. Pokiaľ zostanete v rámci svojho rozpočtu na hazardné hry, malo by to byť stále v poriadku. Je dôležité, aby ste sa viac vyhýbali hazardu v nádeji, že zarobíte späť stratené peniaze. Toto sa nazýva prenasledovanie prehier a môže viesť k problémovému hraniu hazardných hier.

Nestaňte sa príliš poverčivými

Uprednostňujete šťastný stôl alebo pokračujete v hraní tej istej hry, kde ste vyhrali veľa? Žiaden problém! Pamätajte však, že hazardné hry sú o šťastí a náhode a žiadne povery nezmenia výsledky. Tiež šťastie alebo smolu v hazardných hrách nesúvisí s vaším celkovým šťastím ako ľudskej bytosti!

Nespadnite do hráčskeho omylu

Hazardným omylom je presvedčenie, že ak sa nejaká udalosť stane častejšie, ako sa očakávalo, napríklad hod kockou ukazujúci rovnaké číslo viackrát za sebou, je menej pravdepodobné, že sa v budúcnosti zopakuje alebo naopak. Toto je nesprávne presvedčenie. Poznáte to: na rulete padne 5-krát po sebe čierna a poviete si, teraz už určite musí padnúť červená. Nepredpokladajte, že sa výsledky zmenia kvôli tomu, ako hra doteraz šla.

Naučte sa pravidlá a šance hazardných hier

Zatiaľ čo blackjack a kocky môžu mať jedny z najlepších kurzov v kasíne, stále majú určité stávky s pomerne zlými kurzami. Na druhej strane, celkové šance sú horšie pre hracie automaty a keno, ale ľudia môžu stále vyhrať veľké sumy a užiť si veľa zábavy. Dôležité je naučiť sa pravidlá a pochopiť šance hier, ktoré vás bavia.

Nehrajte za peniaze, ktoré nemáte

Či už použijete kreditnú kartu alebo si požičiate od priateľov a rodiny, nikdy nehrajte s peniazmi, ktoré nemáte. Má to byť zábava, takže ak si to nemôžete dovoliť, je najlepšie nehazardovať vôbec.

Vyhnite sa hraniu pod vplyvom

Hazardné hry sú často spojené so zábavnou atmosférou, doplnenou o všetky obvyklé náležitosti večierkov. Ale bez ohľadu na to, ňňvyhnite sa hazardným hrám v opitosti. Vaše rozhodnutia nebudú také dobré a môžete hrať nad rámec svojich finančných alebo časových limitov.

Neberte hazardné hry ako únik

Hazardné hry by mali byť zábavné a vzrušujúce, najlepšie si ich vychutnáte s priateľmi. Ak sa to stane únikom počas depresie alebo ťažkých časov, je pravdepodobnejšie, že sa stane takéto hranie problémom. Vychutnajte si teda hazardné hry v dobrých časoch, ale nevracajte sa k nim, aby ste vyriešili svoje problémy, keď sú časy ťažké.