10 tipov, ako byť lepším hazardným hráčom

10 tipov, ako byť lepším hazardným hráčom

Ako byť lepším hazardným hráčom? Prinášame vám desiatku tipov, ktoré vám zaručene pomôžu v napredovaní.

1.Vytvoriť pevný rozpočet pre hazardné hry

Stanovenie presného rozpočtu pre hazardné hry je dôležité. Potrebujete vyčleniť na hazard peniaze, ktoré vám nebudú chýbať v iných položkách rozpočtu.

2.Hrať hry, v ktorých je možné spomaliť akciu

Kasíno má v každej hazardnej hre oproti hráčom výhodu. Čím viac hier odohráte, tak tým viac je house edge alebo výhoda kasína aplikovaná na vašej peňaženke. Keď hráte hry rýchlo, tak výhoda kasína je výrazne väčšia. Nájdite hazardné hry, v ktorých je možné hrať čo najpomalšie.

3.Zlepšovať svoje schopnosti v pokri

Poker je v kasíne skutočnou raritou. Nie je tu žiadna výhoda kasína, pretože hráči hrajú proti sebe. Do hry vstupujú vo veľkej miere schopnosti hráčov. Šikovnejší hráči majú výhodu oproti slabším hráčom. Lepší hráči pokru zarábajú viac.

4.Hrať hry s najlepšími príležitosťami na výhru

Výherné automaty patria medzi najobľúbenejšie hry v kasíne, ale zároveň majú najvyššiu výhodu oproti hráčom (v priemere až 7 % house edge). Pre porovnanie – v blackjacku je priemerná výhoda kasína len okolo 2 %. Z dlhodobého hľadiska matematika bude účinkovať na vašu peňaženku. Vyberajte hry, ktoré dávajú najlepšie príležitosti uspieť.

Ďalšie skvelé tipy ako byť lepším hazardným hráčom

5.Hrať v online kasíne, šetrí to peniaze

Online kasíno šetrí hazardným hráčom čas aj peniaze. Nemusíte nikam cestovať, nemíňate financie na cestovanie, ubytovanie a ostatnú réžiu. Navyše pravidlá stolov sú voľnejšie ako v kamenných kasínach a RTP (priemerná návratnosť stávok) pri hracích automatoch je na vyššej úrovni.

6.Používať základnú stratégiu v blackjacku

Existuje niekoľko vecí, ktorými dokážete znížiť výhodu kasína pri blackjacku. Nájdite stôl s najvýhodnejšími pravidlami. Keď k tomu budete používať základnú stratégiu (tabuľka, v ktorej je rozpis optimálnych možností zahratia každej ruky), viete znížiť výhodu kasína na 0,5 %.

7.Trénujte hazardné hry online zadarmo

Pokiaľ napríklad potrebujete odskúšať novú stratégiu, výbornou možnosťou je hrať hazardné hry online vo free režime, resp. zadarmo. Rovnako v režime hrania hier zadarmo online môžete trénovať akúkoľvek hru a napredovať.

8.Dajte si prestávku

Stanovte si limit, napríklad 60 či 90 minút a v tomto intervale si doprajte počas hrania krátku prestávku. Zvážte, či vás hranie ešte baví, či máte dostatok energie a či máte uspokojivé výsledky. Dajte si krátku prechádzku, zájdite na čerstvý vzduch alebo sa občerstvite.

9.Venujte sa počítaniu kariet

Pokiaľ sa chcete stať lepším hazardným hráčom, naučiť sa počítanie kariet v blackjacku by malo byť jednou z vašich priorít. Počítanie kariet eliminuje výhodu kasína a prináša hráčom zisk.

10.Nenaháňajte straty

Prestaňte naháňať straty po prehrách! Zvyšovanie stávok po prehrách, aby ste si rýchlo vrátili peniaze späť, je cestou do záhuby, čo vám môže potvrdiť každý skúsenejší hráč. Vedie to len k tomu, že prídete o svoje peniaze ešte rýchlejšie. Naháňanie strát patrí k najbežnejším a najčastejším chybám hazardných hráčov a pripravuje ich o veľké peniaze. Snažte sa zachovať nadhľad aj keď sa vám práve nedarí.