10 skvelých tipov na výherné automaty pre nováčikov (2.)

10 skvelých tipov na výherné automaty pre nováčikov (2.)

V prvej časti sme zmapovali päť skvelých tipov na výherné automaty pre nováčikov. Pokračujeme druhou časťou, v ktorej spomenieme ďalších päť.

Spomaliť hru

Valce na výherných automatoch sa točia neuveriteľne rýchlo. Nezriedka sa hráčom podarí roztočiť valce aj 500x za jednu hodinu. Čím rýchlejšie a viac budete valce roztáčať, tým viac sa na vás prejaví výhoda kasína (house edge). Inak povedané, čím rýchlejšie hráte, tým viac v priemere prehráte. Spomaľte svoju hru a utratíte menej peňazí.

Realistické očakávania

Pri hazardných hrách majte realistickú predstavu, obzvlášť keď hráte výherné automaty. Je krásne, že môžete vyhrať niekoľkomiliónový jackpot, ale majte stále na pamäti, aké je to pravdepodobné? Hazardné hry berte prioritne ako prostriedok zábavy a nie zdroj riešenia finančných problémov.

Vyskúšajte v praxi aj tieto tipy na výherné automaty

Naučte sa RTP a volatilitu

V prvej časti tohto článku sme sa okrajovo o uvedených termínoch zmieňovali. Alarmujúcim faktom je, že väčšina hráčov netuší, čo RTP a volatilita znamená a aký vplyv tieto hodnoty na váš úspech pri hraní slotov majú. Pochopenie spomínaných dvoch termínov zvýši vašu šancu na úspech. RTP je miera návratnosti vkladov a v percentách vyjadruje, koľko v priemere automat vypláca späť za jednotku vkladu. Volatilita vyjadruje spôsob, akým výherné automaty vyplácajú výhry. Stroje s nízkou volatilitou často rozdávajú malé výhry a hráči majú pocit, ako výborne sa im darí. Automaty, ktoré majú vysokú volatilitu, udeľujú menej časté výhry, ale o to vyššie sú.

Zabudnite na všetky mýty o automatoch

Pokiaľ chcete robiť lepšie rozhodnutia pri hraní výherných automatov, musíte zabudnúť na všetky mýty, ktoré ste o slotoch kedy počuli. Neexistuje žiadny magický výherný vzorec.

Užívať hru čo najviac

Sloty majú najvyššiu výhodu pre kasína a preto sú pre hráčov postrachom. Preto je dôležité uvedomiť si, že výherné automaty majú slúžiť prioritne pre zábavu. Aby ste neboli zbytočne sklamaní z toho, koľko peňazí do stroja nasypete. Investujte do hry na slotoch len toľko, koľko si môžete dovoliť minúť. A užívajte si hru naplno!

Možno vás zaujme aj článok o signáloch, ktoré môžu napovedať, že hráte hazardné hry nesprávne.