10 signálov, že hráte hazardné hry nesprávne (1.)

10 signálov, že hráte hazardné hry nesprávne (1.)

Existujú jasné signály, podľa ktorých rozpoznáte, že hráte hazardné hry nesprávnym spôsobom. V prvej časti vám predstavíme tri z nich.

Signály, že hráte hazardné hry nesprávnym spôsobom

Robíte bezdôvodné rozhodnutia

Hazardné hry vyžadujú prijatie rozhodnutí, ktoré ovplyvnia vaše výsledky. V hrách založených na zručnostiach (napríklad poker) majú tieto rozhodnutia priamejší vplyv na váš úspech či neúspech. Každé rozhodnutie a čin musí mať dôvod. Ak hráte blackjack, pri každej kombinácii musíte vedieť prečo sa rozhodnete stáť alebo brať. Preto je vhodné využívanie základnej stratégie. Jednoduché rozhodovanie podľa nálady či náhody vás privedie na mizinu.

Príliš široký záber

Úspešní hráči sa zamerajú na jednu prípadne dve hazardné hry a postupne sa v nich zdokonaľujú. Mnoho hráčov hrá len z rozmaru, behá od stola k stolu a skúša, v ktorej hre bude mať najväčšie šťastie. To je zlý prístup, pokiaľ chcete dosiahnuť v kasíne úspech. Preskakovanie z hry do hry vás stojí množstvo zbytočných peňazí. Vyberte si hru, v ktorej máte najväčšie šance poraziť kasíno (najnižšia výhoda kasína) a ktorá vás baví. Sústreďte svoje sily, čas aj peniaze len na túto hru. Snažte sa o tejto hre čítať, vzdelávať sa, zbierať skúsenosti a v praxi sa zlepšovať.

Za svoje straty viníte vonkajšie vplyvy

Viníte za svoje straty kasíno? Uvedomte si, že hazardné hry sú postavené tak, aby kasíno na nich zarábalo. V každej hre má kasíno voči hráčovi výhodu. Odborne sa to nazýva house edge. Výherné automaty majú house edge najvyšší, najmenšiu výhodu majú kasína napríklad v pokri, kde úspech závisí od schopností hráča. Neúspešní hráči často za svoje neúspechy vinia kasína. Z prehier vinia „manipuláciu hier“ a podobne. Nie sú. Ale už pri vstupe do kasína musíte mať na zreteli, že v každej hre je house edge, teda výhoda kasína.