Vzdanie sa v blackjacku: Situácia, v ktorej vám môže zachrániť peniaze

Vzdanie sa v blackjacku: Situácia, v ktorej vám môže zachrániť peniaze

Vzdanie sa v blackjacku je podľa odborníkov jedna z najhlúpejších stávok z pohľadu hazardných hráčov. No existuje situácia, v ktorej vám dokáže zachrániť peniaze.

Vzdanie sa v blackjacku: Kedy vám môže pomôcť?

Vzdanie sa v blackjacku. Odborníci varujú pred touto možnosťou hráčov, označujú to za jednu z najhlúpejších stávok. Ale je to skutočne až taká zlá voľba? Závisí od konkrétnej situácie. Povieme si o jednej, v ktorej vám práve táto voľba môže zachrániť peniaze.

Keď zvolíte vzdanie sa v blackjacku, síce prehráte ruku, ale prídete len o polovicu svojej stávky. Napríklad, ak stavíte 10 eur a vzdáte sa, tak sa vám vráti späť 5 eur a stratíte len 5 eur namiesto 10 eur. Existuje situácia, kedy vzdanie sa v blackjacku odporúčame. Zachráni vám to peniaze.

Keď máte tvrdých 15 proti krupiérovej 10, tak vzdanie sa je tou najlepšou dostupnou možnosťou. Ako môžete vidieť aj nižšie, pri pohľade na pravdepodobnosti výhier a prehier pri spomínanej situácii. Ťahať ďalšiu kartu alebo zostať stáť pri tvrdých 15 proti 10 dávajú hráčovi malý priestor na úspech. Vydanie sa cestou najmenšieho odporu a vzdanie sa vedie k najnižšej očakávanej strate.

Rovnako ako pri situácii tvrdých 15 proti 10 by ste mali vzdanie sa zvoliť aj pri tvrdých 16 proti 9, 10 alebo esu. Samozrejme, stále by ste mali pri tvrdých 16 zvoliť spliť pri dvoch 8, prioritu v tomto prípade má pravidlo „vždy rozdeliť esá a 8“.

Pravdepodobnosti výhier a prehier pri tvrdých 15 proti 10

Najskôr sa pozrieme na % výhier pri jednotlivých možnostiach za danej situácie. Keď zvolíme stáť, tak je to 22,80 %, pri ťahaní ďalšej karty 23,40 % a pri vzdaní sa 50 % pôvodnej stávky.

Ako je to s % prehier? Pri státí 77,20 % rúk v priemere prehráva. Pri ťahaní ďalšej karty 76,60 % a pri vzdaní sa 50 % pôvodnej stávky.

Priemerná strata za daných okolností v prepočte na stávku v hodnote 100 € je nasledovná: pri zvolení možnosti stáť 54,40 €, pri ťahaní ďalšej karty 53,20 € a pri vzdaní sa je to najmenšia strata – 50 €.

Ako môžeme vidieť, vzdanie sa v blackjacku nemusí byť vždy tou najhoršou voľbou.