Tipy na blackjack: 4 situácie, kedy určite potiahnuť ďalšiu kartu

Tipy na blackjack: 4 situácie, kedy určite potiahnuť ďalšiu kartu

Dobré tipy na blackjack sa vždy zídu a tentoraz sa zameriame na štyri situácie, pri ktorých určite potiahnuť ďalšiu kartu.

Kedy požiadať krupiéra v blackjacku o ďalšiu kartu po úvodných dvoch? Jednoducho vtedy, keď je potenciál, že ďalšia karta zlepší vašu kombináciu a je len minimálne riziko presiahnutia celkového súčtu 21. Toto sú 4 situácie, pri ktorých sa odporúča zakaždým potiahnuť ďalšiu kartu:

Osvedčené tipy na blackjack: 4 situácie, pri ktorých určite ťahať ďalšiu kartu

Celkový súčet menší ako 12

Ak vaša kombinácia nedosahuje aspoň súčet 12, musíte si potiahnuť ďalšiu kartu, kým nebudete mať aspoň tvrdý súčet 12. Nemôžete vypadnúť, takže potiahnutie ďalšej karty vás nedostane cez súčet 21.

12 alebo 13 proti krupiérovej 2

Krupiérova 2 umožňuje potiahnutie veľmi dobrej ruky. Ak máte 12 alebo 13, mali by ste vytiahnuť ďalšiu kartu s cieľom vylepšiť svoju kombináciu, aj keď niekedy môžete prešvihnúť súčet 21.

Nízka ruka pri predpoklade, že krupiér má 17 až 21

V hre blackjack je za nízku ruku predpokladaný súčet kariet menší ako 17. Ak je predpoklad, že krupiér má proti vám súčet 17 až 21, vtedy sa odporúča ťahať ďalšiu kartu.

Pri predpoklade, že krupiér môže mať súčet v rozmedzí 17 až 21 (vo všeobecnosti krupiéri musia stáť na 17 alebo viac), potrebujete potiahnuť ďalšiu kartu. A to aj za cenu rizika, že pôjdete cez 21, ale musíte sa pokúsiť dostať súčet aspoň na 17.

Vyššie súčty mäkkej ruky proti predpokladanému súčtu krupiéra 17 až 21

Mäkká ruka je tá, kde sa eso počíta ako 1 alebo 11. To znamená, že potiahnutie karty to nemôže zlomiť. Mali by ste sa vždy snažiť mať aspoň mäkkých 17 pri predpoklade krupiérovej kombinácie 17 až 21.

Eso dáva ruke flexibilitu. Ak tvoja ďalšia vytiahnutá karta by mohla spôsobiť prekročenie súčtu 21, môžeš počítať eso ako 1 namiesto 11. Takže ti to umožňuje agresívnejší prístup k ruke.

Tiež by si mal potiahnuť ďalšiu kartu pri mäkkej 18 proti krupiérovej hornej karte v hodnote 9, 10 alebo eso.