Poistenie v blackjacku nemusí byť vždy zlá voľba. Prezradíme vám, kedy sa to hodí

Poistenie v blackjacku – väčšina odborníkov na hazardné hry radí vyhýbať sa tomu. Ale nemusí to byť vždy len zlá voľba. Vysvetlíme si, kedy sa to hodí.

Vyhnite sa poisteniu. Rada, ktorú nájdete v 95 % tipoch od odborníkov na blackjack. Je správna, ale vyskytujú sa určité špecifické momenty v hre, kedy poistenie v blackjacku môže byť z pohľadu hráča skutočne dobrou voľbou.

Najskôr sa vrátime k tomu, prečo je poistenie z pohľadu hráčov blackjacku nevýhodné. Poistenie v blackjacku je jednou z najväčších pascí kasína na hráčov. Poistenie môžete zvoliť, keď má krupiér prvú kartu eso. Na prvý pohľad mnoho hráčov usúdi, že poistenie môže byť výhodné, ale opak je pravdou. Z dlhodobého hľadiska táto vedľajšia stávka prináša stratu a preto vyhnutie sa poisteniu patrí do zoznamu zlatých pravidiel.

Ale môže nastať špecifická situácia a poistenie v blackjacku sa stane výhodné. Kedy to je?

Hráte v hre blackjack s jedným balíčkom. V prvom kole vidíte hodnotu 14 kariet. Len jedna z nich má hodnotu 10 bodov, takže zvyšných 15 kariet má hodnotu 10. Pri 14 odohraných kartách má balíček spolu 38 kariet.

Druhé kolo rúk je rozdané a krupiér má eso lícom nahor. V tejto chvíli ste nevideli hodnotu kariet druhého hráča a máte v ruke kráľa. Teraz ste videli hodnoty 17 kariet, keď zahrniete dve do ruky a krupiérovo eso. Zvyšných nepoznaných kariet je spolu 35 a 14 z nich má hodnotu 10 bodov.

To znamená, že kurz krupiéra, ktorý má 10-bodovú kartu so zníženou hodnotou, je 21 ku 14 alebo 3 ku 2 proti. Inými slovami, v 40 % prípadov bude mať krupiér prirodzený blackjack. Víťazná stávka na poistenie sa vypláca 2 ku 1, takže šance sú lepšie ako v tejto hre. Výplata 2 ku 1 znamená, že šanca na krupiérov blackjack musí byť aspoň 33,3 % a v tomto príklade je šanca 40 %.

Len vo veľmi malom percente hier nastane táto špecifická situácia, ale len sme vám chceli vysvetliť, že nie vždy je poistenie v blackjacku zlá voľba.