Počítanie kariet v blackjacku: Zásadné chyby, ktorým sa vyhnite (1.)

Počítanie kariet v blackjacku: Zásadné chyby, ktorým sa vyhnite (1.)

Počítanie kariet v blackjacku vám pomôže znížiť výhodu kasína. Ale týmto zásadným chybám sa určite vyhnite!

Vďaka počítaniu kariet v blackjacku dokážete znížiť výhodu kasína. V kombinácii s použitím základnej stratégie výrazne zvýšite svoje šance na úspech z dlhodobého hľadiska. V dnešnej časti vám predstavíme dve zásadné chyby, ktorým sa pri počítaní kariet v blackjacku rozhodne vyhnite.

Počítanie kariet v blackjacku naostro priskoro

Pomaly ďalej zájdeš, hovorí sa. V tomto prípade to platí tiež. Mnoho hráčov si o počítaní kariet prečíta jeden článok na internete a má pocit, že môže rovno hrať naostro. V reálnom kasíne to však býva podstatne náročnejšie. Kasína sú hlučné miesta, plné ľudí a rozličných vplyvov odvádzajúcich vašu pozornosť. Okrem toho sa musíte pripraviť na rýchlosť rozdávania kariet pri reálnom blackjackovom stole. Musíte sa pripraviť na tlak, ktorý počítanie kariet v kamennom kasíne prináša. Na stres z odhalenia, na mnoho rušivých vplyvov a podobne. Preto veľa trénujte doma, aby ste boli dokonale pripravení.

Príliš malý bankroll

Počítanie kariet v blackjacku znižuje výhodu kasína. Ale stále existujú dlhšie série prehier, ktoré zaručene prídu. Preto treba disponovať dostatočným bankrollom alebo kapitálom. Ak patríte k agresívnym hráčom a máte dobrú toleranciu voči vysokému riziku, tak si vystačíte s 200 jednotkami bankrollu. To znamená, že ak vsádzate 5€ na ruku, mali by ste mať bankroll aspoň v hodnote 1 000€. V tomto prípade máte 40 % pravdepodobnosť krachu. Ale ak zvýšite bankroll na 100 jednotiek základnej stávky, tak pravdepodobnosť krachu znížite na 1 %. Tieto výpočty ale predpokladajú, že počítanie kariet v blackjacku máte zvládnuté na skutočne výbornej úrovni.