Počítanie kariet a online blackjack: Je to možné?

Počítanie kariet patrí medzi metódy, ako úspešne znížiť výhodu kasína. Umožňuje to aj online blackjack? Ak áno, ako?

Počítanie kariet značným spôsobom znižuje výhodu kasína a zvyšuje šancu na úspech hráča. Vo všeobecnosti prevláda medzi hráčmi teória, že využiť ho možno len v živom blackjacku. A čo online blackjack?

Prečo počítanie kariet v online blackjacku zvyčajne nefunguje

Penetrácia balíčkov. Tento výraz v blackjacku sa vzťahuje na to, koľko balíčkov rozdá kasíno pred premiešaním kariet. Napríklad: Hráte pri stole s ôsmimi balíčkami kariet. Päť z ôsmich balíčkov bolo rozdaných a tak penetrácia balíčkov (5/8) dosahuje hodnotu 62,5 %.

Chcete vyššiu penetráciu balíčkov, pretože to vám umožňuje uzatvárať väčšie stávky s väčšou istotou. Skutočný počet +2 alebo +3 je oveľa presnejší, keď zostáva len jeden balíček namiesto piatich.

Vo všeobecnosti sa 75 % penetrácia balíčkov považuje za ideálnu na uzatváranie veľkých stávok s kladným skutočným počtom pri počítaní kariet. Samozrejme, mnohé kasína pred týmto bodom premiešajú, aby zmarili plány hráčom počítajúcim karty.

Iné kasína zas umožňujú väčšiu penetráciu balíčkov, pretože nechcú spomaľovať tempo hry. Uvedomujú si, že stratené ruky sú drahšie, ako poskytnutie niekoľkým hráčom počítajúcim karty výhodu.

Ale online kasína umožňujú vďaka softvéru premiešanie kariet kedykoľvek bez časovej straty. Poskytovatelia online hazardných služieb sa sústredia na to, aby bola penetrácia balíčkov čo najmenšia. V týchto prípadoch ani hráči počítajúci karty nemajú najmenšiu šancu uspieť.

Nízka penetrácia kariet je hlavným dôvodom, prečo počítanie kariet v online blackjack nefunguje.

Niektoré online kasína so živým krupiérom umožňujú vyššiu penetráciu kariet

Dobrou správou pre hráčov využívajúcich počítanie kariet ale je, že mnoho online kasín využíva živých krupiérov a klasické hracie karty. Pri tomto blackjacku všetko funguje ako v kamennom kasíne, len s tým rozdielom, že hráte doma za počítačom.

Ak nájdete stoly s dobrými podmienkami, tak máte ideálnu možnosť na blackjacku zarábať. Okrem toho, ste v pohodlí domova a pri počítaní kariet nehrozí, že vás niekto v kasíne odhalí. Samozrejme, online kasína to vedia a neumožnia väčšiu ako 50 % penetráciu kariet.

Vyššie sme uviedli, že optimálna hodnota by bola 75 %, ale aj 50 % stačí na to, aby ste si časom mohli zarobiť nejaké peniaze a získali malú výhodu. Vyskúšajte viacero online kasín a spravte si svoj vlastný prieskum, kde sa dá hrať blackjack so živým krupiérom. A v ktorých z nich povoľujú najvyššiu penetráciu kariet.

Faktom však je, že 50 % penetrácia kariet je príliš nízka na to, aby ste dosiahli spoľahlivý zisk. Na získanie malej odmeny musíte obetovať veľa času a preto počítanie kariet a online blackjack veľmi dokopy nejdú. Aj keď je to teoreticky možné, ale z pohľadu hráča nie príliš výhodné.