Po tomto už nikdy nebudete chcieť hrať klasický blackjack

Po tomto už nikdy nebudete chcieť hrať klasický blackjack

Prečítajte si tento článok a možno už po tom nikdy viac nebudete chcieť hrať štandardný blackjack.

Blackjack si medzi hazardnými hráčmi získal veľký rešpekt, pretože patrí medzi hry, v ktorých možno skutočne zarábať. Využívaním určitých zručností, stratégií a postupov dokážete úspešne znižovať výhodu kasína a zvyšovať svoju šancu na výhru.

Odborníci vám pravdepodobne budú tvrdiť, že výhoda kasína z pohľadu hráča je v hre blackjack celkom dobrá. So štandardným blackjackom nastáva jeden problém : nie je to najštedrejšia verzia tejto obľúbenej kartovej hry, ktorú môžete hrať.

Skúste Španielsku 21 a možno už nikdy nebudete chcieť hrať štandardný blackjack

Väčšina hráčov sa už naučila vyhýbať jednobalíkovým blackjackovým hrám s výplatným kurzom 6:5, napriek tomu množstvo hráčov zostáva pri hre štandardného blackjacku so 6 až 8 balíčkami kariet a s kurzom výplat 3:2. Existuje však aj iný spôsob, ako si blackjack užiť s miernou výhodou oproti hráčov štandardnej verzii tejto hry.

Nájdite si kasíno, ktoré ponúka variant blackjacku s názvom Španielska 21 a určite to vyskúšajte. Existuje niekoľko rozdielov medzi bežným blackjackom a Španielskou 21. Najvýraznejším rozdielom medzi týmito dvoma variantmi hry blackjack je v tom, že Španielska 21 sa hrá bez akýchkoľvek 10-bodových kariet.

Teda Španielska 21 má balíček so 48 kartami namiesto 52-kartového balíčka v štandardnej verzii blackjacku. Odstránením 10-bodových kariet sa znižuje šanca, že hráč alebo krupiér vytiahne rovných 21, teda blackjack.

Azda jediná nevýhoda Španielskej 21 oproti štandardnému blackjacku je teoretická výhoda kasína 3% v porovnaní s 1 %. Ale pozor! Španielska 21 ponúka niekoľko nezvyčajných benefitov. Hráč zakaždým vyhráva, keď trafí blackjack (priamo 21) a vyhráš aj v prípade, keď krupiér trafí 21.

Ďalšou výhodou je, že môžete rozdeliť esá aj druhýkrát v Španielskej 21. Dobre, možno to nebýva úplne bežný jav, ale v prípade, že nastane, môžete rozdeliť esá znova.

Prečo hrať Španielsku 21, keď je výhoda kasína horšia ako v štandardnej hre blackjack? Medzi odborníkmi na hazardné hry sa vedie skutočne veľa diskusií o výhode kasína. Technicky sa prejavuje len pri veľkom počte stávok, čo znamená, že kasínu sa niekedy darí lepšie, ako očakávate a niekedy horšie. Táto volatilita je dobrá vec, pretože to znamená, že hráči môžu niekedy vyhrať veľa peňazí.

Takže neporovnávajme len teoretické hodnoty výhody kasína, ale sústreďme pozornosť na flexibilitu a väčšie odmeny, ktoré prináša Španielska 21. Vytrhne vás to z vašej komfortnej zóny a budete príjemne prekvapení, keď za niektoré kombinácie dostanete lepšie kurzy ako v bežnom blackjacku.

Skúste Španielsku 21 a možno už nikdy nebudete chcieť hrať štandardný blackjack.