Pár v hre blackjack: Kedy ho rozdeliť?

Pár v hre blackjack: Kedy ho rozdeliť?

Mať na ruke pár v hre blackjack môže byť komplikovaná situácia. Ale prinesieme vám skvelé tipy na to, aby ste vedeli, kedy je správne pár rozdeliť!

V prvom rade upozorňujeme, že nasledujúce rady sa vzťahujú na blackjackové stoly s nasledujúcimi pravidlami:

Výplata 6:5

Díler musí ťahať na mäkkej 17

Hra s 8 balíčkami kariet

Zdvojenie po rozdelení povolené

Povolené opätovné rozdelenie es

Vzdanie nepovolené

4 pravidlá, kedy rozdeliť pár na ruke v hre blackjack

Teraz vám predstavíme štyri základné pravidlá, kedy rozdelenie páru na ruke bude správnou voľbou.

1. Počúvajte hráčov zo starej školy a vždy rozdeliť esá a osmičky 

Už hráči v starých časoch prišli na to, že rozdeliť esá a osmičky bude výborná voľba proti kartám dílera. V modernej dobe aj štatistické simulácie počítačom tieto tvrdenia potvrdili a rozdelenie párov eso/eso alebo 8/8 je optimálna hra z dlhodobého hľadiska. Vytiahnuť eso ako prvú kartu v hre blackjack je vždy ten najkrajší pohľad. Prečo si to nedopriať dvakrát? A rozdelenie osmičiek bude skôr obranný manéver, pretože súčet 16 na ruke nie je zrovna najvýhodnejšia pozícia.

2. Deviatky rozdeliť proti všetkému okrem dílerovej 7, 10 alebo esu

Osemnásť považujú odborníci za stredne silný súčet. Rozdeliť pár deviatok umožňuje vytvoriť dve ešte silnejšie kombinácie. Predstavte si vytiahnutie 10, máte súčet 19 alebo vytiahnutie esa a máte na ruke súčet 20, čo je často víťazná kombinácia. Nerozdeľujeme deviatky proti dílerovej sedmičke, pretože sme v silnejšej a výhodnejšej predpokladanej pozícii. Proti dílerovej 10 alebo esu nerozdeľujeme deviatky, pretože by to bol pravdepodobne stratový podnik.

Kedy rozdeliť sedmičky a šestky?

3. Sedmičky rozdeliť proti akejkoľvej dílerovej karte s hodnotou 7 a menej

A čo pár 7 v hre blackjack? Sedmičky by mali byť rozdelené proti akejkoľvek karte dílera s hodnotou 7 či menej. Keď bude mať díler karty 2,3,4,5,6 alebo 7, tak odporúčame pár 7-7 určite rozdeliť. Ale v prípade, že má proti tomuto páru díler kartu 8 a viac, zvoľte ťahanie ďalšej karty pri súčte 14 a dúfajte, že to bude víťazný ťah. Logika v tomto prípade úplne jednoduchá. Rozdeliť sedmičky proti najnižším kartám dáva zmysel, nakoľko začať so sedmičkou ponúka možnosť mať 17 či 18 v súčte proti najslabším kombináciám dílera.

4. To isté platí aj pre šestky – rozdeliť proti akejkoľvek karte dílera v hodnote 6 a menej

Rovnaké pravidlo platí aj v prípade páru šestiek. Pokiaľ má díler kartu vyššiu ako 6, zvoľte ťahanie ďalšej karty a dúfajte, že pri súčte 12 natrafíte ideálne na deviatku.

Blackjack patrí medzi hry, v ktorých hráč pri dôslednom dodržiavaní odporúčaných pravidiel dokáže účinne znižovať výhodu kasína a zvyšovať svoju šancu na úspech. Ďalšie skvelé tipy na túto obľúbenú kartovú hru nájdete TU.