Pár v hre blackjack: Kedy ho nerozdeliť?

Pár v hre blackjack: Kedy ho nerozdeliť?

Už sme si vysvetlili, kedy je vhodné z dlhodobého hľadiska rozdeliť pár na ruke v hre blackjack. Tentoraz si objasníme, kedy pár určite nedeliť.

V prvom rade upozorňujeme, že nasledujúce rady sa vzťahujú na blackjackové stoly s nasledujúcimi pravidlami:

Výplata 6:5

Díler musí ťahať na mäkkej 17

Hra s 8 balíčkami kariet

Zdvojenie po rozdelení povolené

Povolené opätovné rozdelenie es

Vzdanie nepovolené

Kedy nerozdeľovať pár v hre blackjack?

1 – Lepší vták v hrsti ako holub na streche…alebo nikdy nedeliť pár 10

Veľkou chybou hráča je, keď dve desiatky na ruke vidí ako dve šance vytiahnuť eso a dosiahnuť súčet 21. Vhodnejším pohľadom je pozerať sa na to ako na súčet 20. Neskúsení hráči blackjacku stále veria, že rozdelením dvoch desiatok získajú dve výherné kombinácie. Keď bohovia hazardu uznajú za vhodné odmeniť vás párom desiatok, neurazte ich svojou chamtivosťou a nerozdeľujte tento pár!

2 – Päťky nedeliť…sú hodné zdvojnásobenia stávky

Päťky sú hodné zdvojnásobenia stávky a nie rozdelenia páru. V prípade tohto páru na ruke zdvojnásobte proti všetkému okrem dílerovej 10 alebo esu.

3 – Štvorky tiež nedeliť…iba proti 5 alebo 6 v dílerovej ruke

Pár štvoriek na ruke je jednou z najviac diskutovaných kartových kombinácií v hre blackjack. Ak je po rozdelení povolené zdvojnásobenie, tak štvorky na ruke rozdeľte len proti dílerovej 5 alebo 6. Proti všetkým ostatným kartám ťahajte ďalšiu kartu.

4 – Dvojky a trojky nedeliť… v prípade, že má díler kartu v hodnote 8 alebo viac

V prípade, že máte na ruke pár dvojok alebo trojok, tak určite nedeľte, ak má díler kartu v hodnote 8+. Pokiaľ má díler kartu 7 alebo menej, tak pokojne pár dvojok či trojok rozdeľte. To vám umožní bezpečne ťahať z balíčka, kým nedosiahnete silný súčet, alebo priemerný súčet na ktorom sa dá zostať v nádeji, že díler skrachuje.

Blackjack patrí medzi tri hazardné hry, ktoré umožňujú hráčovi dosahovať dlhodobý zisk. Musí však dodržiavať základnú stratégiu a vedieť aplikovať správne počítanie kariet. Okrem toho vedieť niekoľko zásadných pravidiel, medzi ktoré patrí aj vedieť, kedy deliť a kedy nedeliť pár na ruke.

Ďalšie dobré tipy na blackjack nájdete TU.